Rally Italia Sardegna 2018 - Tanak zabrał kartę Ogiera ze względów bezpieczeństwa

śro, 13 czerwca 2018 godz. 14:58:03 skomentuj rajdy

Ott Tanak | fot. TGR WRC

Ott Tanak wyjaśnił w rozmowie z oficjalnym portalem rajdowych mistrzostw świata, że na Rajdzie Sardynii zabrał kartę drogową należącą do Sebastiena Ogiera ze względów bezpieczeństwa. Mistrz świata zostawił najważniejszy rajdowy dokument na jednym z punktów kontroli czasu, ale Estończyk podrzucił ją przed startem kolejnego odcinka. Ogier otrzymał za to 10 tysięcy euro kary oraz zawieszenie punktów zdobytych na Sardynii.

- To były kwestie bezpieczeństwa. Dojazdówka była naprawdę wąska, a sędzia biegł z kartą drogową. Nie chciałem spotkać się z Ogierem, który zawracałby na trasie i łatwiej było podrzucić mu kartę - mówił Tanak.

Estończyk nie zaliczy do udanych startów na włoskiej wyspie. Po uszkodzeniu chłodnicy na jednej z hop musiał skorzystać z systemu Rally2.

- To był ciężki weekend i wyciągnęliśmy wiele lekcji. Musimy wszystko zrozumieć. Musimy unikać podobnych problemów w przyszłości, ale ogólnie czuję się dobrze. Jesteśmy bardzo szybcy, ale potrzebujemy spójności. Nigdy nic nie wiadomo, ale patrząc realnie zdobycie mistrzostwa nie jest już możliwe - dodał.

fot. TGR WRC