Rally Argentina 2018 - Tanak z przygodami

pią, 27 kwietnia 2018 godz. 13:44:01 skomentuj rajdy

Ott Tanak

Drugi oes Rajdu Argentyny stanowił odcinek Las Bajadas - Villa del Dique. Minęło już siedem lat, odkąd ostatni raz odcinek gościł w argentyńskiej rundzie WRC.

Na trasie panują suche warunki, a kierowcy skarżą się na wiszący kurz w powietrzu, co pogarsza widoczność dla dalszych załóg.

Najszybciej odcinek o długości 16.65 km pokonał otwierający dzisiaj trasę Sebastien Ogier. Wyprzedził Andreasa Mikkelsena o 3.9s i Jari-Mattiego Latvalę o 5.6s.

Thierry Neuville zaczął dzień od czwartego czasu (+8s). Kris Meeke meldował o przebitej lewej tylnej oponie (+10.8s). Craig Breen był 1.2s za kolegą z Citroena.

Esapekka Lappi zanotował siódmy czas (+14.2s).

- Z kurzem było naprawdę, naprawdę źle - narzekał Elfyn Evans (+17,2s).

- Było dużo kamieni i straszny pył - relacjonował Teemu Suninen (+20.5s). - Wygląda też na to, że mamy uszkodzone przednie lewe koło.

Dziesiątkę zamknął Ott Tanak, który zaliczył obrót na trasie odcinka kosztujący go około dwudziestu sekund.  Jedenasty czas należał do Daniego Sordo (+24.2s).

W WRC2 Pontus Tidemand pokonał Gusa Greensmitha o 3.3s i Pedro Hellera o 26.9s.

W rajdzie Sebastien Ogier i Julien Ingrassia mają cztery sekundy przewagi nad Andreasem Mikkelsenem i Andersem Jaegerem oraz 6.8s nad Jari-Mattim Latvalą i Miikka Anttilą.