Tanak trafił z oponami

sob, 26 stycznia 2019 godz. 13:29:42 skomentuj rajdy

Ott Tanak | fot. WRC

Ott Tanak, który jako jedyny w stawce WRC nie zabrał z serwisu kolcowanych opon, zapisał na swoje konto drugi przejazd odcinka Agnières-en-Dévoluy - Corps. Po pokonaniu blisko 30 kilometrów drugi czas uzyskał Kris Meeke (+5,1). Trzeci był Thierry Neuville (+6,9), czwarty Sebastien Ogier (+8,1), a piąty Sebastien Loeb (+13,6).

Kierowcy Hyundaia i Pontus Tidemand zabrali z serwisu cztery kolcowane i dwie miękkie opony. Sebastien Ogier, Teemu suninen, Jari-Matti Latvala i Kris Meeke postawili na cztery kolcowane i dwie supermiękkie, a Ott Tanak zdecydował się na cztery zimowe opony bez kolców i dwie supermiękkie.

- Było kilka oblodzonych partii, ale opony były w porządku. Oczywiście to bardzo podobna mieszanka, tylko nie ma kolców - informował Tanak.

- Kocham mojego Yarisa. To dobry oes. Spodziewaliśmy się zimowych warunków. Jazda z uśmiechem na twarzy zawsze jest dobra - podsumował Meeke.

- Było w porządku. Trudno mi ocenić, jaki rytm jest najlepszy, ale jechałem w stronę mety. Może trochę za bardzo ślizgałem się, ale starałem się jechać płynnie. Mogłem zrobić coś więcej, ale to byłoby ryzykowne. Seb jest u siebie w domu i zna te odcinki. Ja muszę zachować ostrożność - relacjonował Neuville.

- Jest bardzo ciasno, ale cieszę się, że jesteśmy blisko na takich odcinkach, ponieważ ciężko znaleźć rytm. Jeśli Thierry będzie w stanie pojechać nieco szybciej będę z tego zadowolony - mówił Ogier.

- Nie było źle. To kolejny dobry oes. Zobaczymy, co mogę zrobić. Starałem się mocniej atakować. Czuję się pewniej niż rano, Może to za mało, ale robię, co mogę - komentował Loeb.

Za czołową piątką sklasyfikowano Jariego-Mattiego Latvalę (+20,4), Teemu Suninena (+35,1) i Pontusa Tidemanda (+47,2).

- Nie wiem, dlaczego nie mogę na tym odcinku znaleźć pewności. Przyczepność zmienia się, ale mamy fantastyczną walkę - podsumował Latvala.

- Samochód jest w porządku. Starałem się oszczędzić kolce, ale później zdałem sobie sprawę, że muszę zaatakować - informował Suninen.

- Na pewno niektóre miejsca są bardziej oblodzone, ale inne są bardziej suche. To właściwy odcinek Monte - mówił Tidemand.

W klasyfikacji generalnej Ogier ma 4,1 sekundy przewagi nad Neuvillem. Na trzecie miejsce awansował Loeb (+1:55,7), a na czwarte spadł Latvala (+1:57,8). Piąty jest Tanak (+2;17,1).

W WRC 2 Pro Gus Greensmith ma blisko czternaście i pół minuty przewagi nad Kalle Rovanperą. W WRC 2 czołową trójkę tworzą Yoann Bonato, Adrien Fourmaux (+2:35,6) i Guillaume de Mevius (+2:40,1).

fot. WRC