Wales Rally GB 2017 - Tanak liczy na podium

nie, 29 października 2017 godz. 10:12:09 skomentuj rajdy

Ott Tanak | fot. twitter.com/OttTanak

Ott Tanak najlepiej rozpoczął niedzielną rywalizację na trasach Wales Rally GB i popisał się najlepszym czasem na ponad 10-kilometrowym odcinku Alwen. Estończyk pokonał Andreasa Mikkelsena o 0,3 sekundy. Czwarty rezultat należał do Thierry'ego Neuville'a (+0,7), który w klasyfikacji generalnej wyprzedził Sebastiena Ogiera.

- Miejsce na podium na tych odcinkach może być trudne do zdobycia, ale musimy wykonywać swoją pracę i zobaczymy, co możemy zrobić - komentował Tanak.

- Wydaje mi się, że pojechałem na maksimum - informował Mikkelsen.

- Wszystko było w porządku - podsumował Neuville.

Za czołową trójką sklasyfikowano Elfyna Evansa (+1,9), który okazał się szybszy od Craiga Breena (+2,0), Krisa Meeke'a (+2,0), Jari-Matti Latvali (+2,4) oraz Sebastiena Ogiera (+3,7). Dziesiątkę na oesie skompletowali Hayden Paddon (+4,5) oraz Esapekka Lappi (+4,7).

- Na tym odcinku są różne warunki i ciężko ocenić przyczepność. Staramy się utrzymać dobry rytm, ale nie podejmuję ryzyka - informował Evans.

- Miałem radość z tego weekendu i teraz dobrze pojechałem - informował Meeke.

- Nie spodziewałem się, że na lewym nawrocie będzie tak ślisko. Pojechałem bardzo szeroko i straciłem prędkość - tłumaczył Latvala.

- Jesteśmy na pozycji, z której nie da się wywalczyć czegoś więcej, więc będę cieszył się odcinkami - mówił Paddon.

- Mam lepszą pewności siebie. Wygląda na to, że samochód działa dobrze - oceniał Lappi.

- Jest lepiej niż wczoraj. Przyczepność jest naprawdę dobra. Cieszyłem się - komentował Sordo (+4,9).

Po siedemnastu odcinkach czołową szóstkę tworzą Evans, Neuville (+52,4), Ogier (+54,9), Latvala (+58,2), Mikkelsen (+1:02,0) oraz Tanak (+1:04,2).

fot. twitter.com/OttTanak