Rallye Automobile de Monte-Carlo 2019 - Tanak już na podium

nie, 27 stycznia 2019 godz. 09:33:37 skomentuj rajdy

Ott Tanak | fot. TGR WRC

Ott Tanak, który odrabia starty po kapciu, awansował już na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Monte Carlo. Estończyk popisał się najlepszym czasem na oesie La Cabanette - Col de Braus 1. Drugi ze stratą 0,7 sekundy był Thierry Neuville, a 0,8 sekundy stracił Sebastien Ogier.

- Staraliśmy się nieco poprawić samochód, ale na początku było gorzej. Teraz mamy chwilę, by porozmawiać o ustawieniach - komentował Tanak.

- To wielka walka. Nie byłem zadowolony z mojej jazdy, ponieważ musiałem bawić się z mapowaniem silnika ze względu na lód. Straciłem też hamulce, ale to był czysty przejazd - relacjonował Neuville.

- Jest ciężko, ponieważ auto nie jest w stu procentach sprawne. Mamy mały problem - mówił Ogier.

Czwarty czas zanotował Kris Meeke (+2,6), a piąty należał do Jariego-Mattiego Latvali (+7,2). Drugą piątkę otworzyli Teemu Suninen (+7,4) oraz Sebastien Loeb (+8,5).

- Starałem się sprawdzić moje notatki, ale ważne było oszczędzenie opon na tym oesie. Na Power Stage mogę pojechać lepiej - informował Meeke.

- Ott jedzie bardzo dobrze. Cały czas jest szybszy ode mnie. Auto jest w porządku, ale ja nie mogę znaleźć dobrego wyczucia i nie czuję się pewnie - tłumaczył Latvala.

- To był lepszy oes. Warunki są lepsze i byłem zadowolony z samochodu. Nie było dużo soli i balans był dobry - mówił Suninen.

- Nie mogę nic więcej zrobić. To był dobry oes - podsumował Loeb.

W klasyfikacji generalnej Ogier ma 3,2 sekundy przewagi nad Neuvillem. Trzeci Tanak (+2:12,3) ma za sobą Loeba (+2:15,1) i Latvalę (+2:16,1).

W WRC 2 Pro Gus Greensmith ma prawie 14 minut przewagi nad Kelle Rovanperą. W WRC 2 Yoann Bonato ma za sobą Adriena Fourmauxa (+1:40,4).

fot. TGR WRC