Rally de Portugal 2017 - Tanak i Latvala w 0,1 sekundy

pią, 19 maja 2017 godz. 18:36:18 skomentuj rajdy

Jari-Matti Latvala | fot. TGRWRC

Thierry Neuville zapisał na swoje konto drugi przejazd 18-kilometrowego odcinka Caminha i będąc na ósmym miejscu w klasyfikacji generalnej Rajdu Portugalii traci do liderującego Otta Tanaka 8,9 sekundy. Po sześciu odcinkach specjalnych Estończyk ma 0,1 sekundy przewagi nad Jari-Matti Latvalą.

Drugi czas na oesie zanotował Elfyn Evans (+0,4). Za kierowcą Fiesty znalazł się Ott Tanak (+2,0), Dani Sordo (+2,2) oraz Sebastien Ogier (+2,4) i Hayden Paddon (+2,4). Siódmy był Jari-Matti Latvala (+3,2).

- Mam miękkie opony z tyłu i ślizgałem się. Staram się robić wszystko jak najlepiej. Czy to był właściwy wybór? Zobaczymy na następnym odcinku - komentował Neuville.

- Było całkiem dobrze, ale nie wiemy jak spiszą się nasze opony na kolejnym odcinku - komentował Evans.

- Jest bardzo kamieniście. Coś wygiąłem z przodu i musimy jechać - informował Tanak.

- To nie był dobry odcinek. Powinienem wziąć cztery miękkie i dwie twarde opony - podsumował Sordo.

- Atakowałem bardzo mocno, ale jest ciężko. Wybór opon był w porządku, ale pierwsza pozycja na trasie teraz może być gorsza niż rano - mówił Ogier.

- Nie jest tak źle. Walczyłem z oponami, ale mam nadzieję, że będzie dobrze na kolejnym odcinku - komentował Paddon.

- W porządku. Było trochę gorzej niż rano. Starałem się być ostrożny w niektórych partiach, by nie zniszczyć opon - informował Latvala.

Ósmy czas uzyskał Craig Breen (+6,2). Za kierowcą Citroena znalazł się Juho Hanninen (+7,0), Mads Ostberg (+8,9), Kris Meeke (+9,5) oraz Esapekka Lappi (+18,8).

- Musiałem założyć dwie twarde opony z przodu i zajęło trochę czasu, zanim zaczęły pracować. Nie jest dobrze. Wygląda na to, że zmagamy się z oponami - podsumował Breen.

- Jeśli mam być szczery nie mam już mocy. To rozczarowujące. Kocham rywalizację, ale wypadłem z niej - mówił Ostberg.

- Pod koniec odcinka miałem wolnego kapcia. Kolejny odcinek jest okrutny dla opon, dlatego oszczędzałem pozostałe - komentował Meeke.

- Jest naprawdę źle. Przebiłem intercooler na poprzednim odcinku. Próbowałem to naprawić, ale straciłem moc - informował Lappi.

W klasyfikacji generalnej Tanak wyprzedza Latvalę (+0,1), Paddona (+3,7), Breena (+4,8), Meeke'a (+6,2), Sordo (+8,2), Ogiera (+8,2) oraz Neuville'a (+8,9).

W WRC2 Andreas Mikkelsen powiększył przewagę nad Teemu Suninenem do 44,1 sekundy. Trzeci pozostaje Pontus Tidemand (+55,6). Łukasz Pieniążek utrzymał jedenaste miejsce w WRC2. Hubert Ptaszek stracił ponad trzy minuty na odcinku.

W WRC3 Raphael Astier powiększył przewagę nad Jakubem Brzezińskim i ma 55 sekund zapasu nad Polakiem.

fot. TGRWRC