Tanak chciał zrezygnować z WRC

czw, 1 lutego 2018 godz. 15:29:04 skomentuj rajdy

Ott Tanak | fot. TGR WRC

Ott Tanak przyznał w rozmowie z Autosportem, że po burzliwym sezonie 2012, nie planował on powrotu do WRC. Estończyk bronił wówczas barw M-Sportu i po nieukończeniu pięciu rajdów znalazł się na ósmym miejscu w klasyfikacji kierowców, sześć punktów przed Martinem Prokopem.

- Nie planowałem wracać w 2013 roku. Byłem na emeryturze i skończyłem jazdy. Założyłem własną firmę, rozpocząłem nową pracę. Nie zamierzałem wracać do poważnych startów. Jeździłem samochodami grupy N w domowych imprezach, ale robiłem to tylko dla zabawy - mówił Tanak.

- To kosztowny sport i wiedziałem, że na najwyższym poziomie nie da się tego po prostu zrobić, więc nie miałem żadnych planów. Otrzymałem jednak nowe możliwości i szanse, które pozwoliły nam wrócić - dodał.

W sezonie 2014 Tanak bronił barw DMACK-a w WRC2 i zdobył szóstą lokatę. Od 2015 roku powrócił za kierownicę auta WRC i w zeszłym roku znalazł się na trzecim miejscu w klasyfikacji kierowców. W tym roku pierwszy raz od 2011 roku broni w mistrzostwach świata innych barw niż M-Sport. Estończyk jest kierowcą Toyoty.

fot. TGR WRC