Tanak był kierowcą numer 2

śro, 17 stycznia 2018 godz. 14:51:26 skomentuj rajdy
Tagi: tanak, wrc, toyota, m-sport

Ott Tanak | fot. twitter.com/OttTanak

Ott Tanak zdradził w rozmowie z Motorsport News, że przeszedł do Toyoty, by zwiększyć swoje szanse na walkę o mistrzowski tytuł. Estończyk przyznał, że w zeszłym roku był traktowany w M-Sporcie jako kierowca numer 2 i jego samochód nie zawsze był w takiej samej specyfikacji jak auto Sebastiena Ogiera.

- Szukałem okazji, by walczyć o mistrzostwo. Już w pierwszym roku startów kierowcy Toyoty spisywali się bardzo dobrze i mieli wiele możliwości do poprawy - mówił Tanak.

- Współpraca z Sebastienem była naprawdę dobra i mieliśmy silny zespół, ale zasoby finansowe były ograniczone i brakowało środków na rozwój naszego auta. W zeszłym roku byłem kierowcą numer 2 i w przyszłości nie byłoby to miłe. Przejście do Toyoty jest tym, czego potrzebowałem, by grać we własną grę - dodał.

- Samochody różnią się, ale nie mogę znaleźć żadnych negatywów. Oba są dobre. Idea budowy Yarisa była inna i zachowuje się on w inny sposób. Toyota jest w stanie wygrać w Monte Carlo, ale taki plan nie jest zbyt mądry. Chcę dotrzeć do mety na dobrym miejscu i zdobyć punkty. Po Monte mamy kolejne rajdy, gdzie możemy mocniej atakować. Szwecja jest odpowiednia dla mnie i samochodu - zakończył.

fot. twitter.com/OttTanak