Rally de España 2017 - Szybki Meeke, wściekły Ostberg

pią, 6 października 2017 godz. 11:00:13 skomentuj rajdy

Kris Meeke | fot. Citroen Racing

Kris Meeke pilotowany przez Paula Nagle zapisał na swoje konto drugi odcinek specjalny Rajdu Katalonii i awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej po dwóch oesach. Załoga Citroena o 0,4 sekundy szybciej od Tanaka i Jarveoji pokonała oes Bot 1 (6,50 km). Oesowe podium skompletowali Sordo i Marti (+0,8) oraz Ostberg i Eriksen (+0,8). Norweg na mecie nie krył swojej złości spowodowanej dużą ilością kurzu wewnątrz Fiesty WRC.

- Cieszę się z mojej jazdy. Wybór opon jest w porządku, ale odcinek nie jet tak czysty jak spodziewałem się, że będzie - informował Meeke.

- Nie mamy wielu problemów. Widać jak droga staje się bardziej czysta, ale nadal jest ekstremalnie ślisko. W porządku. Mam dobre wyczucie samochodu - mówił Tanak.

- Atakowałem jak diabli. Nie chcę zostać z tyłu. Jeśli chcę jak najlepiej wykorzystać opony, muszę atakować. Na początku denerwowałem się, ale zaczynam się rozluźniać - informował Sordo.

- Jestem zły, ponieważ to początek rajdu, a w samochodzie jest pełno kurzu. Musimy mieć dużą dziurę, ponieważ jest tego od groma. Mogłem być szybszy. Takie rzeczy są typowe dla nas - komentował Ostberg.

Piąty czas uzyskali Neuville i Gilsoul (+1,0), za którymi sklasyfikowano Mikkelsena i Jaegera (+1,6), Lappiego i Ferma (+2,7) oraz Lefebvre'a i Moreau (+2,7).

- Widziałem kilka linii, gdzie Seb pojechał bardzo szeroko, ale wydaje mi się, że nie miał dramatów. Ja pojechałem dobrze. Różnica jest w porządku. Teraz musimy wybrać odpowiednie opony na kolejny oes - komentował Neuville.

- W porządku, ale droga nie jest czysta. Spodziewałem się, że będzie bardziej wyczyszczona. Ogólnie jestem zadowolony z tego, co się dzieje. Staram się atakować, ale nie za mocno. Uczę się samochodu. Postaram się poprawić - podsumował Mikkelsen.

- Było lepiej. Jestem tutaj, by się uczyć - mówił Lappi.

- Było lepiej niż na pierwszym odcinku. Ufam moim notatkom - komentował Lefebvre.

Czołową dziesiątkę uzupełnili Evans i Barritt (+3,3) oraz Ogier i Ingrassia (+3,5).

- Warunki są zróżnicowane. Mam kilka problemów, z którymi muszę się uporać. Niektóre rzeczy wymagają naprawy - tłumaczył Evans.

- Zmagam się ze zmianą biegów. Popełniłem kilka błędów i nie jestem zadowolony z mojej jazdy. To moje błędy, za szybko wbijam biegi - relacjonował Latvala (+4,9).

- To frustrujące. Jest bardzo ślisko i trudno. Na twardych oponach nie mam przyczepności w zakrętach. Staram się atakować, ale wyjeżdżam z linii. Robię, co mogę, ale to trudny moment - mówił Hanninen (+5,3).

W klasyfikacji generalnej Tanak ma za sobą Ostberga (+2,2), Meeke'a (+2,3), Neuville'a (+2,7), Mikkelsena (+4,3), Sordo (+5,7) i Ogiera (+6,1). 7,2 sekundy do lidera traci Evans, a 7,7 sekundy straty ma Latvala.

W WRC2 Teemu Suninen powiększył przewagę nad Janem Kopeckym do 17,2 sekundy. Trzeci Hiroki Arai traci 22,8 sekundy do Fina. Łukasz Pieniążek (+44,0) jest dziewiąty.

fot. Citroen Racing