Rally Sweden 2017 - Szwecja z problemami

śro, 15 lutego 2017 godz. 17:12:10 skomentuj rajdy

Jari-Matti Latvala | fot. TGRWRC

Odpowiedzialny za rajdy samochodowe po stronie FIA, Jarmo Mahonen, wezwał organizatorów Rajdu Szwecji, by nadal poszukiwali odcinków, które zagwarantują odpowiednią ilość śniegu. W przeciwnym razie impreza może zniknąć z kalendarza WRC. W 2016 roku z harmonogramu imprezy trzeba było wykreślić dziewięć odcinków specjalnych, na których zabrakło białego puchu. W tym roku federacja zainteresowała się brakiem śnieżnych band.

- Ten rajd musi mieć śnieg. To oczywiste. To nie jest opcjonalne i mocno na to naciskamy. Brakuje nam większej ilości śniegu. Gdy mamy bandy impreza jest o wiele bardziej bezpieczna. Trasy są podobne do tych w Finlandii i Polsce. Są bardzo szybkie i gdy mam śnieg oraz lód to wymagane są bandy - mówił Mahonen.

- Organizatorzy mają szczęście, ale FIA i promotor WRC dały jasny sygnał: To ma być rajd zimowy. Oczywiście dobra organizacja pomaga, ale okoliczności muszą mieć rację bytu - dodał.

Chritina Lundqvist, jedna z organizatorek Rajdu Szwecji, poinformowała, że zespół oceni potencjalne zmiany trasy w ciągu najbliższych miesięcy.

- Pogoda teraz wszędzie staje na głowie. Mamy kilka miejsc na północy, gdzie nie ma śniegu, a temperatury są wyższe. Jeśli patrzymy na kwestie szerokości geograficznej, to może musimy zwrócić się w stronę wysokości - komentowała.