Sześć R5 w mistrzostwach Hiszpanii

śro, 14 marca 2018 godz. 09:03:00 skomentuj rajdy

Fiesta Miguela Fustera | Fot. Facebook

Sześć samochodów R5 i sześć N5 zgłoszono na 24. Rali do Cocido, pierwszą rundę asfaltowych mistrzostw Hiszpanii (16-17 marca). Escudería Lalín-Deza organizuje nową rundę CERA, trzecią na terenie Galicii. Bazę stanowi Lalín w prowincji Pontevedra. Zaplanowano 13 odcinków o łącznej długości 153 km. Rywalizację rozpocznie w piątek i zakończy w sobotę 1,65-kilometrowy superoes na ulicach Lalín.

Ubiegłoroczny mistrz CERA, Iván Ares, który trzy razy wygrał ten rajd jako rundę mistrzostw Galicji, naklei jedynkę na Hyundaia. Kolejne numery otrzymali Pedro Brugo (Fabia), Surhayen Pernía w drugim i20 R5 z Hyundai Motor España, Miguel Fuster w nowej Fieście z RMC Motorsport, Joan Vinyes i Javier Pardo w Swiftach R+, Álvaro Muñiz w Fieście N5, Adrián Díaz, który zastąpił Fustera w Clio N5 z Renault Sport España.

Czołową dwunastkę uzupełniają kierowcy Escuderii Lalín-Deza - Iago Caamaño (Fiesta R5), Alberto Otero (Clio N5), Javier Ramos (Polo N5) i Javier Guitian (Fiesta R5). Lista zgłoszeń liczy 50 załóg.

Fot. facebook.com/miguel.fuster.756