Szejowie przesłuchani

pią, 5 stycznia 2018 godz. 12:59:37 skomentuj rajdy

Podczas gdy coraz więcej polskich kierowców "emigruje" do FIA ERC, Jarek i Marcin Szeja mają za sobą już trzeci sezon w czeskim czempionacie.

Po wywalczonym w 2016 roku tytule mistrzów Czech w grupie N, w sezonie 2017 bracia z Ustronia przesiedli się do Forda Fiesty R5 z Orsak Rally Sport. W pierwszym sezonie w nowym aucie Szejowie wywalczyli 120 punktów, co dało im piąte miejsce w klasyfikacji mistrzostw Czech. Do czwartej lokaty, które zajął jeżdżący Focusem WRC Jan Dohnal, zabrakło 44 punktów. Kluczowy w tej rozgrywce okazał się Rajd Barum, bowiem w jedynej rundzie MRC, której Szejowie nie ukończyli do zdobycia było o 50 proc. więcej punktów niż w pozostałych rajdach. Zdecydowanie najlepszy w wykonaniu Jarka i Marcina był Rajd Bohemia. Na oesach wokół Mlada Boleslav załoga z Ustronia otarła się o podium, do którego zabrakło im 8,7 sekundy. Ostatecznie zdobyli czwarte miejsce w generalne i trzecie w klasyfikacji drugiego etapu. Oprócz 33 punktów w Rajdzie Bohemia Szejowie wywalczyli także swoje trzy pierwsze oesowe zwycięstwa w generalce rundy MCR.

Po tym sezonie Jarek i Marcin Szeja odpowiedzieli na pytania zadane przez czytelników Autoklubu.

 


 Nagrody za nadesłane pytania otrzymują:

Softshell: Jsarota
Koszulki: Marcin Kmon,  Patryk Pala, Krzysztof Powroźnik, Andrzej Jagodziński.
Foto-kroniki: Jan Szwanda, Mariusz Chraścina, Marta Krasnodębska, Kacper Gorzała

jsarota: - Czy rywalizacja w lokalnych mistrzostwach z fabryczną ekipą Skoda Motorsport czyli Dawida z Goliatem ma sens?

Marcin Kmon: - Czy wasze spore poczucie humoru pozwala na dodawanie do opisu oesu jakichś humorystycznych słów, ewentualnie śląskiej gwary?

Patryk Pala: Jak doszło do połączenia waszych sił z zespołem Jarka Orsaka przed sezonem 2017 i jak sie wam z nim współpracowało czy wymienialiście poglądy z Martinem Vlckiem który też u niego jezdzi?

Krzysztof Powroźnik: Jak to się stało, że to Jarek został kierowcą, a Marcin pilotem? Czy nie było na początku zgrzytów między wami, bo oboje chceliście być kierowcami?

Andrzej Jagodziński: Ciekaw jestem jak procentowo Pan Jarosław ocenia zdolność wykorzystania przez siebie Fiesty R5 porównując testy przedsezonowe i start kończący sezon Mistrzostw Czech.

Jan Szwanda: Jaka jest wasza ulubiona czeska potrawa?

Mariusz Chraścina: Czy to prawda że macie w planach powrót na krajowe odcinki RSMP w sezonie 2018 samochodem R5?

Marta Krasnodębska: Kto jest dla was autorytetem kierowcy i pilota rajdowego i z jakich przesłanek do wynika?

Kacper Gorzała: Dlaczego postanowiliście startować w czeskich rajdach?