Suzuki w nowym składzie

pią, 22 grudnia 2017 godz. 12:37:09 skomentuj rajdy

Javier Pardo | Fot. Suzuki Motor Sport

Javier Pardo Siota, tegoroczny mistrz Hiszpanii w R2, ośce i kategorii juniorów, awansował do zespołu Suzuki Ibérica Motor Sport. 21-latek z Allariz w Galicji, Pardo zastąpi Gorkę Antxustegiego w drugim Swifcie R+ na asfaltowe mistrzostwa Hiszpanii. Pilotem będzie Adrián Pérez. W składzie pozostała załoga Joan Vinyes/Jordi Mercader, która otrzyma samochód w karoserii nowego Swifta. Drugi egzemplarz z nową karoserią zostanie przygotowany w trakcie sezonu.

Repsol pozostał partnerem teamu, ale nie jest już głównym sponsorem. Pardo pochodzący z prowincji Ourense, przyciągnął Ourense Provincia Termal - markę promującą turystykę w regionie.

Gorka Antxustegi pozostał w zespole i zajmie się pracami rozwojowymi nad Swiftem Sport, przygotowywanym na Copa Suzuki Swift 2019. Bask wystartuje testowo w paru rajdach. Santi Cañizares, były bramkarz piłkarskiej reprezentacji Hiszpanii, zaliczy ograniczony program w zależności od obowiązków zawodowych. W tym roku Cañizares wystartował Swiftem S1600 w dwóch rundach mistrzostw Hiszpanii.

Fot. Suzuki Motor Sport