Suninen chce wygrywać

czw, 18 stycznia 2018 godz. 18:09:33 skomentuj rajdy
Tagi: suninen, wrc, m-sport

Teemu Suninen | fot. twittier.com/TeemuSuninenRac

Teemu Suninen przyznał w rozmowie z motorsport.com, że liczy na rozszerzenie swojego programu startów w mistrzostwach świata. Fin jak na razie ma zaplanowanych osiem startów w barwach M-Sportu. W Monte Carlo i w Niemczech skorzysta on z Fiesty R5, a w pozostałych rajdach poza Korsyką, Argentyną i Australią wsiądzie do Fiesty WRC.

- Wszystko jest możliwe. Rozmawiałem o tym z Malcolmem [Wilsonem-red.] i jeśli wszystko pójdzie dobrze i zespół będzie potrzebował pomocy w walce o tytuł wśród konstruktorów, to mogę zaliczyć więcej rajdów - mówił Suninen.

Suninen ma za sobą bardzo dobry debiut za kierownicą nowego auta WRC. W zeszłym roku walczył o czołowe pozycje na Rajdzie Polski i Rajdzie Finlandii. W tym sezonie chce on wygrać jedną z rund WRC.

- Muszę popracować nad tempem w wolniejszych rajdach. W zeszłym roku pokazałem, że potrafię być też szybki na Korsyce i w Hiszpanii, gdzie ścigałem się w WRC2, ale nadal muszę pracować nad jazdą po asfalcie. Dla mnie naturalnym środowiskiem jest pokonywanie szczytów na 5-6 biegu.

- Toyota była naprawdę silna w Finlandii. Pochodzi stąd, więc dużo testowali w tych warunkach. Tym razem musimy zaliczyć lepsze testy i spróbować wygrać rajd. Mam nadzieję, że możemy być naprawdę silni i stanowić wyzwanie - zakończył.