Rally Argentina 2018 - Straty Mikkelsena i Lappiego

pią, 27 kwietnia 2018 godz. 20:19:46 skomentuj rajdy

Andreas Mikkelsen

Lider Rajdu Argentyny - Ott Tanak najlepiej rozpoczął drugą pętlę rywalizacji pokonując na OS6 Krisa Meeke o 8.6s. W trójce zmieścił się Sebastien Ogier, któremu poprawiono wpisany wcześniej błędnie czas

- To był dobry przejazd, ale uderzałem w jakieś duże dziury – mówił Meeke. – Na drugim przejeździe było zbyt miękko. Oby inne oesy były lepsze.

- Nie było tak źle, spodziewałem się, że będzie gorzej. Nawierzchnia jest luźna i śliska - powiedział Ogier (+9.2s).

- Było trochę oponowej ruletki tego popołudnia. Mamy twarde opony, więc zobaczymy jak wypadamy w porównaniu do reszty stawki - powiedział Thierry Neuville (+9.6s)

- Było naprawdę ciężko w niektórych miejscach, trochę lepiej niż rano - komentował Craig Breen notując piąty czas (+11.3s).

- Jest dość dziurawo. Może byłem zbyt ostrożny w kilku miejscach. Było dość ciężko - powiedział Elfyn Evans (+13.6s).

- Duże gratulacje dla zespołu - powiedział Dani Sordo (+14.2s). - Samochód jest solidny jak diabli. Uderzyłem w kilka dużych kamieni, a z autem wszystko w porządku.

Teemu Suninen zaliczył spory moment na OS6 wyjeżdżając zbyt szeroko w jednym z zakrętów (+18.7s). - Tak, przebiłem oponę. Wyjechałem zbyt szeroko i uderzyłem w bandę.

Esapekka Lappi przebił oponę i stracił 27 sekund. - Nie wiem gdzie to się stało.

Z przebitą prawą przednią oponą do mety dotarł Andreas Mikkelsen notując 39.7s straty. Zamknął dziesiątkę.

Pontus Tidemand w WRC2 wyprzedził Rovanperę o 5,2s i Greensmitha o 10.1s.

Kris Meeke awansował na drugie miejsce w rajdzie. Traci do Otta Tanaka 11.7s. Trójkę kompletuje Sebastien Ogier (+13.7s). Thierry Neuville jest czwarty (+19s). Dani Sordo jest 2.8s za kolegą z Hyundaia. Kolejne pozycje zajmują Evans (+38.3s) oraz Andreas Mikkelsen (+40.5s). Lappi spadł na ósme miejsce (+42.4s). Dziesiątkę uzupełniają Ogier (+44.6s) oraz Suninen (+56.8s).