Østberg zaczyna od Szwecji

śro, 13 grudnia 2017 godz. 09:43:03 skomentuj rajdy
Tagi: Mads Ostberg

Mads Østberg | Fot. Adapta Motorsport

Przed tygodniem obecny w Krakowie, Mads Østberg powiedział Motorsport News, że nie wystartuje w Rajdzie Monte Carlo i nie wie, do jakiego samochodu wsiądzie w Rally Sweden. Fiesta WRC '17 Madsa została wystawiona na sprzedaż.

- Rozpatruję wszystkie opcje na następny sezon - oświadczył Mads. - Jedno wiem na pewno - nie wystartuję w Rajdzie Monte Carlo. Rozpocznę sezon od Szwecji, ale nie wiem, czym pojadę. Wszystko jest sprawą otwartą. Nie musi to być WRC 2017 czy 2018 - po prostu samochód, którym mogę być konkurencyjny i pojadę w pobliżu czołówki.

Samochód R5 i WRC 2 raczej nie wchodzą w rachubę. - Miałbym dużo do stracenia, gdybym przeniósł się do WRC 2 - wyjaśnia Norweg. - Oczekiwałbym zwycięstw, tego, że znajdę się w czołówce, będę naprawdę konkurencyjny. Gdybym cofnął się do WRC 2 i nie wygrywał, to tak naprawdę wykazałoby, że powinienem robić coś innego, a nie chcę podejmować takich decyzji.

W WRC 2 byłoby ciężko. Jest tam wielu dobrych kierowców. Andreas (Mikkelsen) startował w S2000 i WRC 2, dobrze zna tę kategorię. Ja nie mam takiej wiedzy. To coś innego niż WRC. Masz inną pozycję startową i rajd może wyglądać zupełnie inaczej.

Po decyzji Rajdy Światowej od przyszłego roku nowe samochody WRC mogą być wystawiane przez prywatne zespoły. Do tej pory zgłoszenie Fiesty WRC '17 Østberga musiał firmować M-Sport. Po zmianach w regulaminie samochód może wystawić OneBet World Rally Team.

- Władze wysłuchały naszych próśb i odpowiednio zareagowały. Jesteśmy tym zachwyceni - powiedział ojciec Madsa, Morten Østberg.

Fot. Adapta Motorsport