Rally Sweden 2019 - Østberg ‏przebudowuje C3 R5

czw, 7 lutego 2019 godz. 08:52:39 skomentuj rajdy

Testy Madsa Østberga | Fot.Twitter

Mads Østberg i Torstein Eriksen rozpoczęli trzydniowe testy w Finlandii przed Rally Sweden. Po drugim miejscu w Rally Hadeland Mads zażądał nowych części w Citroën Racing - i sprawdzi je na fińskich testach.

C3 R5, bardzo sztywna konstrukcja, dobra na asfalt, na świeżym śniegu w Hadeland Rally sprawiała kłopoty. Østberg powiedział portalowi ParcFerme.no, że maksymalnie podniesiono samochód i założono najbardziej miękkie amortyzatory i sprężyny, które i tak okazały się za twarde.

Citroën może wykorzystać trzy jokery, jednak nie zrobi tego przed Rally Sweden. - Elementy nadwozia, zmianę geometrii zawieszenia trzeba na nowo homologować, ale takie rzeczy jak amortyzatory czy stabilizator, możemy zmienić bez nowej homologacji - stwierdził Mads. - To są rozwiązania, które sprawdzimy podczas rozwojowych testów. Liczy się tylko zwycięstwo i będę rozczarowany, jeżeli nie wygramy, wiem jednak, że może to być nierealne. Byłbym zdumiony, gdyby udało się wygrać, lecz dalsze miejsce przyniesie rozczarowanie. 

Fot. twitter.com/madsostberg