Østberg planuje Szwecję

nie, 6 stycznia 2019 godz. 10:52:54 skomentuj rajdy
Tagi: Ostberg

Mads Østberg | Fot. Facebook

Mads Østberg rozpocznie sezon od startu w Sigdalsrally, pierwszej rundzie mistrzostw Norwegii (19 stycznia). NMK Modum & Sigdal organizuje rajd na ośmiu oesach o łącznej długości 92,27 km. Zwycięzca edycji 2008 (tata Morten wygrywał tam trzykrotnie), Mads pierwszy raz pojedzie N-ką - Subaru Geira Helge Frøslida. Wśród rywali znajdą się Ole Christian Veiby w Polo R5, Anders Grøndal i Frank Tore Larsen w Fiestach R5.

- Chcę rozpocząć sezon i zaliczyć oesowe kilometry przed Szwecją - powiedział Mads Østberg w rozmowie z parcferme.no. - Pojadę w zespole z Synnfjell - razem z Geirem Helge Frøslidem i całą bandą. To niemal jak fabryczny kontrakt! Jazda N-ką zapowiada się ekscytująco. Tak właściwie nawet nie wiem czy samochód ma seryjną skrzynię, czy dog boxa. Zapomniałem zapytać... Na pewno skrzynia będzie nowa.

Mads miał ogłosić plany na 2019 przed Świętami, ale trwają jeszcze rozmowy i program poznamy w ciągu najbliższego tygodnia. - Na pewno w porównaniu z jazdą WRC w ubiegłym roku nadchodzący sezon może wyglądać połowicznie, jednak będę startował i zaliczę zagraniczne rajdy - wyjaśnił 31-latek.

Według informacji Parc Fermé, alternatywę stanowią starty oficjalnym C3 R5 w WRC 2 Pro lub nowym Polo R5. Citroën zasygnalizował, że chce utrzymać w składzie Østberga. 

Fot. facebook.com/MadsOstbergRally