Østberg dokończy sezon

śro, 20 czerwca 2018 godz. 10:27:52 skomentuj rajdy
Tagi: Ostberg

Mads Østberg | Fot. Citroën Racing

Citroën Total Abu Dhabi World Rally Team podał skład na pozostałą część sezonu WRC. Mads Østberg będzie towarzyszył Craigowi Breenowi w drugim C3 WRC w Finlandii, Niemczech, Turcji, Walii i Australii. Tak jak planowano, Sébastien Loeb zaliczy trzeci i ostatni start w tym roku w RallyRACC Catalunya-Costa Daurada. Khalid al-Qassimi otrzyma trzeciego Citroëna w Finlandii, Turcji i Katalonii.

Po zaliczeniu z zespołem rund w Szwecji (6 miejsce), Portugalii (6) i na Sardynii (5), Mads Østberg otrzyma drugi samochód na pozostałe rajdy - z wyjątkiem Katalonii, na którą wcześniej zaangażowano Loeba.

- Jestem zachwycony szansą kontynuowania startów w Citroën Racing - powiedział Mads Østberg. - Wspaniale było wrócić do zespołu na te trzy rajdy, a teraz jestem zaszczycony zaufaniem, okazanym mi przez team i Pierre'a (Budara). Zrobię wszystko co mogę, by odwzajemnić się w najlepszy możliwy sposób szczególnie, że zaczynam przyzwyczajać się do C3 WRC. Zbliża się Rajd Finlandii - mój ulubiony weekend w sezonie! Jestem przekonany, że dysponujemy wszystkimi wymaganymi atutami, aby uzyskać dobre wyniki w tych pięciu dodatkowych startach.

- Wchodzimy obecnie w fazę odbudowy zespołu, częściowo przygotowując się już do 2019, jednak najpierw musimy możliwie jak najlepiej dokończyć ten sezon - mówi szef zespołu, Pierre Budar. - Mads z uwagi na swoje doświadczenie w mistrzostwach świata, a także doświadczenie z C3 WRC, bez wątpienia może nam w tym pomóc w spokojny, zrelaksowany sposób. Jeździ równo i to skutkuje dobrymi wynikami, jakie uzyskał w niemal wszystkich rajdach. Bez problemów zaadaptował się w zespole.