Rajd Śląska 2018 - Stadion Śląski dla rajdowców

czw, 28 czerwca 2018 godz. 17:52:40 skomentuj rajdy

fot. Mateusz Banaś

Rajd Śląska, którego druga edycja stanowi czwartą rundę RSMP, piątą rundę Motul HRSMP oraz rundę mistrzostw Śląska, odbędzie się już w ten weekend, co dla rajdowych kibiców z pewnością oznacza niesamowite emocje związane z walką o tytuły w wymienionych cyklach.

Impreza z bazą na Stadionie Śląskim w Chorzowie dołączyła do kalendarza RSMP w zeszłym roku, a najszybszy był Tomasz Kasperczyk pilotowany przez Damiana Sytego. Nie jest to jednak początek śląskich rund w mistrzostwach Polski. Historia RSMP na Śląsku sięga już 1955 roku, co oznacza, że ten region Polski jest obecny w krajowym czempionacie od początku jego istnienia. Sezon zamykał wówczas 5. Ogólnopolski Górski Raid Samochodowy w Wiśle.

Faworytami tegorocznej imprezy z pewnością są znajdujący się na czele klasyfikacji sezonu załogi Brzeziński/Kozdroń i Marczyk/Gospodarczyk, którym spróbują zagrozić Kasperczyk i Syty, Gabryś i Natkaniec oraz Kołtun i Pleskot. Debiutancki sezon w autach klasy R5 będą kontynuowali też Byśkiniewicz i Wisławski oraz Poloński i Sitek. O triumf w OPEN N powalczą Słobodzian z Dachowski oraz duet Kotarba/Kotarba, a w 2WD po raz kolejny czeka nas pojedynek załóg Wróblewski/Spentany i Jurecki/Trela, którym życia nie ułatwią Strychalski i Pochroń.

W tym roku organizatorzy zaplanowali dziewięć odcinków specjalnych. Zmagania rozpoczną się w piątkowy wieczór od dwóch superoesów. Załogi najpierw pojadą po liczącym 1,9 km odcinku Mikołów, a następnie pojawią się na półtorakilometrowej próie Stadion Śląski. Sobota będzie stałą pod znakiem oesów Suszec (10,40 km), Bzie (18,89 km) oraz Chybie (19,82 km). Pierwszy będzie pokonywany trzykrotnie, a pozostałe dwa dwukrotnie. Zwycięzcę poznamy około godziny 18:00.

Podobnie jak na poprzednich rundach pojawimy się na metach odcinków specjalnych, by relacjonować dla Was wydarzenia z imprezy.

fot. Mateusz Banaś

Advertisement