Rally Liepāja 2018 - Średnia bliska 130 km/h

sob, 13 października 2018 godz. 15:49:27 skomentuj rajdy

Nikołaj Griazin | fot. FIA ERC

Nikołaj Griazin zapisał na swoje konto drugi przejazd odcinka LDZ Cargo i umocnił się na fotelu lidera w klasyfikacji generalnej Rajdu Lipawy. Kierowca Skody pokonał blisko 22-kilometrowy oes ze średnią prędkością 129,73 km/h i był o 4,2 sekundy szybszy od Chrisa Ingrama. Trzeci czas uzyskał Fabian Kreim (+6,6), który w pokonanym polu zostawił Eyvinda Brynildsena (+9,9), Łukasza Habaja (+11,5), Fredrika Ahlina (+13,7) oraz Filipa Maresa (+15,0).

- Jest bardzo trudno. W niektórych partiach nie było najlepiej. Podobało mi się jednak - mówił Griazin.

- Było w porządku. Teraz jechałem bezpieczniej. Nie miałem tylu momentów co rano - informował Ingram.

- To był bardzo dobry oes. Podobało nam się i nie popełnialiśmy błędów. Nie było tylu kamieni, co na poprzednim odcinku - relacjonował Kreim.

- Długo jechaliśmy na odcięciu. Staramy się atakować i było w porządku. Potrzebujemy dodatkowego biegu w tym aucie - mówił Brynildsen, który startuje Fiestą R5.

- Ten oes jest szalony. Ślizgaliśmy się cały czas. Bawiliśmy się - informował Habaj.

- Ten oes był lepszy niż poprzedni. Popełniłem błąd i straciłem trzy sekundy - tłumaczył Mares.

- Było bardzo trudno. Nie mogłem pojechać lepiej. Atakowałem i jestem zadowolony - komentował Pellier (+18,9).

- Ten oes był lepszy. Wolno wystartowałem, ale czuję się komfortowo. Czas nie jest zły. Będzie coraz lepiej - mówił Yates (+25,1).

W klasyfikacji generalnej Griazin ma za sobą Ingrama (+19,6), Kreima (+39,4), Ahlina (+39,6), Habaja (+45,5) i Brynildsena (+46,2).

fot. FIA ERC