Acropolis Rally 2014 - Sprawa dla ZSS

nie, 30 marca 2014 godz. 12:32:51 skomentuj rajdy

Jaromir Tarabus | Fot. ERCW 15 starcie w ERC, czwartym poza Czechami, Jaromir Tarabus odniósł pierwsze oesowe zwycięstwo. Na ulicznym superoesie w Koryncie, 37-latek ze Zlina pokonał o sekundę Craiga Breena. Bryan Bouffier ustąpił o jedną dziesiątą liderowi Acropolis Rally. Kajetan Kajetanowicz był wolniejszy o 0,7 sekundy od Bouffiera. Tarabus założył slicki na asfaltowy odcinek i ZSS zajmie się tą sprawą. Dzisiaj dozwolone są tylko szutrówki.

- Widzę, że każdy chce wygrać! - stwierdził Craig Breen. - Nasz przejazd nie był taki zły. Po południu dam z siebie naprawdę wszystko.

- Popołudnie z pewnością będzie interesujące - mówił Bryan Bouffier, znów wicelider rajdu. - Nie było tak źle. Możemy trochę przyspieszyć, zbliżyć się do Kajto. Czekam na następne odcinki.

Kajetan Kajetanowicz traci trzy dziesiąte do Bryana. - To fajny odcinek dla kibiców, dla mnie też. Mamy miękkie opony, które nie są dobre na tym oes. Widzę, że Bryan jest lepszy na tym odcinku.

Wasilij Griazin zmieścił się w piątce. - Jest naprawdę fajnie, ale dosyć ślisko na tym odcinku. Myślę, że jazda na asfalcie na szutrowych oponach daje większą frajdę.

- Samochód jest perfekcyjny - powiedział Jaroslav Orsak, szósty na PS10. - Dziękuję moim mechanikom.

Esapekka Lappi pojechał dla kibiców. - To zabawny odcinek typu Myszka Miki. Nawierzchnia jest brudna, śliska, ale kibice mają dobre widowisko. Staraliśmy się zrobić dobry show.