Sordo ważny dla Hyundaia

czw, 8 listopada 2018 godz. 09:14:44 skomentuj rajdy

Dani Sordo

Kontrakt Daniego Sordo z zespołem Hyundai Motorsport na sezon 2019 nadal pozostaje niepotwierdzony. Jednak przedłużenie współpracy Hiszpana z koreańskim producentem wydaje się być tylko kwestią czasu.

Uważa się, że podobnie jak w tym sezonie WRC, również w przyszłym roku zaliczy niepełny program startów.

Hiszpańska gazeta Marca informuje, że pozyskaniem Sordo do swojego składu interesował się Citroen. Ott Tanak sugerował Toyocie zatrudnienie Hiszpana. Sordo jednak nie przystąpił do negocjacji, a Hyundai miał już podczas Rajdu Niemiec zawrzeć wstępne porozumienie ze swoim kierowcą.

Obecnie nadal pewne szczegóły mają czekać na dogranie, w tym program testów.

- Dani jest bardzo ważną częścią naszego zespołu. Dużo do nas wnosi odkąd dołączył do nas pod koniec 2013 roku. Kiedy pierwszy raz trafił do nas, odbyłem jedną z najbardziej niesamowitych rozmów w życiu. Nigdy tego nie zapomnę. Kupił nas szczerością i sposobem w jaki się wyraża i działa. Zawsze mówi to co myśli, dzieląc się swoim doświadczeniem, aby pomóc nam się rozwijać. W tym roku zaliczył jeden ze swoich najlepszych sezonów i dał nam bardzo dobre wyniki. Przez cały czas było jasne, że chcemy dalej z nim współpracować – powiedział menadżer zespołu Alain Penasse.