ADAC Rallye Deutschland 2018 - Sordo przed Neuvillem

sob, 18 sierpnia 2018 godz. 15:44:37 skomentuj rajdy

Dani Sordo | fot. Hyundai Motorsport

Dani Sordo najlepiej rozpoczął drugą sobotnią pętlę Rajdu Niemiec i zapisując na swoje konto drugi przejazd odcinka Arena Panzerplatte, awansował na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej i obecnie jest najszybszym kierowcą Hyundaia. Hiszpan na ponad 9-kilometrowym oesie o 0,2 sekundy pokonał Sebastiena Ogiera i o 0,7 sekundy Otta Tanaka. Czwarty czas uzyskał Jari-Matti Latvala (+1,3), a piąty Craig Breen (+2,4). Wszyscy kierowcy WRC zabrali z serwisu pięć twardych Michelinów

- Wygląda na to, że auto w tych warunkach spisuje się dobrze. Czuję się pewnie na takiej nawierzchni. Problem stanowią dwa ostatnie odcinki, gdzie byłem wolniejszy - podsumował Sordo.

- Staramy się jechać jak najlepiej. To był dla nas dobry i czysty oes - komentował Ogier.

- Miałem dobry i czysty oes. Moje wyczucie jest lepsze. Nie podejmujemy ryzyka, ale jestem zadowolony - informował Tanak.

- To świetna walka. Wydawało mi się, że zaliczyłem dobry oes, ale Dani był jeszcze szybszy - mówił Latvala.

- Na serwisie wprowadziłem małe zmiany. Czuję się dużo pewniej. Oszczędzałem opony - mówił Breen.

Drugą piątkę otworzył Thierry Neuville (+3,1), za którym sklasyfikowano Teemu Suninena (+3,5), Esapekkę Lappiego (+4,8), Andreasa Mikkelsena (+5,6) oraz Madsa Ostberga (+5,9).

- Nie znam mojego czasu, ale miałem naprawdę dobry oes. Mogłem nie znaleźć właściwych ustawień. Na serwisie wprowadziłem zmiany w dyferencjale - informował Neuville.

- Było w porządku, nic specjalnego. Chcę robić, co w mojej mocy i mam nadzieję, że będę szybszy - komentował Suninen.

- To nie był czysty przejazd. Na drodze jest sporo brudu. Popełniłem kilka błędów, ale jest całkiem w porządku - tłumaczył Lappi.

- Staramy się być tak dobrzy, jak potrafimy. Może teraz było nieco lepiej. Wprowadziliśmy pewne zmiany, ale bardzo małe - informował Mikkelsen.

- Czuję się nieco lepiej, ale przyczepność była mniejsza. Czas jest lepszy, ale nadal jest słaby. Wydawało mi się, że jadę szybciej - mówił Ostberg.

Po jedenastu odcinkach Tanak ma za sobą Ogiera (+13,6), Latvalę (+42,4), Sordo (+43,0), Neuville'a (+44,3), Lappiego (+53,9) i Breena (+1:02,5).

W WRC2 fotel lidera utrzymał Eric Camilli, za plecami którego trwa zacięty pojedynek o drugie miejsce. Jak na razie zwycięsko wychodzi z niego Kajetan Kajetanowicz (+23,0), który ma 2,3 sekundy przewagi nad Fabio Andolfim (+25,3). Czwarci są Stephane Lefebvre (+33,2) i Kalle Rovanpera (+33,2). Łukasz Pieniążek do punktowanej dziesiątki traci 14,1 sekundy.

fot. Hyundai Motorsport