Sordo nie będzie się kłócił

pon, 6 listopada 2017 godz. 13:27:47 skomentuj rajdy

Dani Sordo | fot. Hyundai Motorsport

Dani Sordo przyznał, zgodnie ze wcześniejszymi doniesieniami, że prawdopodobnie nie zaliczy pełnego sezonu w Rajdowych Mistrzostwach Świata 2018.

Hiszpan ma kontrakt z Hyundai Motorsport na przyszły rok, obok Neuville’a, Mikkelsena i Paddona.

Jednak niedawno szef zespołu - Michel Nandan poinformował, że zespół w przyszłym roku będzie wystawiał głównie trzy samochody i rotował swoim składem w poszczególnych rundach, choć należy spodziewać się, że wszystkie rajdy zaliczą Thierry Neuville i Andreas Mikkelsen.

Zobacz też: Będą roszady w Hyundaiu

W rozmowie z dziennikiem Marca, Sordo powiedział, że spodziewa się siedmiu lub ośmiu startów.

- W niektórych rajdach oczekiwałem lepszych wyników, ale w innych byłem z kolei zaskoczony jak szybko jechaliśmy. Ogólnie to jasne, że to nie był dobry sezon, ale same uzyskiwane czasy były pozytywne - ocenia tegoroczne mistrzostwa.

- W przyszłym roku zaliczę mniej rajdów. Będą wysyłali trzy samochody, a skoro jest czterech kierowców, będziemy musieli się podzielić - kontynuował.

- Nie - odparł na pytanie, czy zmienił się jego status w zespole w chwili nadejścia do ekipy Andreasa Mikkelsena. - Mam swoją pracę, a oni wiedzą, czego ode mnie chcą. Teraz są Neuville i Mikkelsen. Dobrze pojechali w Walii. Faktem jest, że pojadą pełne mistrzostwa w przyszłym roku i mam nadzieję, że dobrze sobie poradzą.

- Nie zamierzam się z nimi kłócić - odniósł się do pytania, czy w kontrakcie z Hyundaiem na sezon 2018 ma zapisany pełny sezon startów. - Jazda w pełnych mistrzostwach nie jest moim priorytetem To czego chcę przede wszystkim, to wygrywanie rajdów.

- Nie wiem w ilu pojadę, czy to będzie siedem, czy osiem. Zobaczymy co zadecydują.

- Nie mam o tym pojęcia - odniósł się do spekulacji o startach Hyundaia w World RX. - Jeśli zadzwonią do mnie i zapłacą, wystartuję w tym.

fot. Hyundai Motorsport