Rajd Polski 2013 - Sonik na testach Sołowowa

pon, 9 września 2013 godz. 04:49:37 skomentuj rajdy

Sołowow/RozwadowskiW miniony weekend Michał Sołowow i Sebastian Rozwadowski testowali Forda Fiestę RRC na szutrowych trasach w okolicach Olsztyna. Dla duetu Synthos Cersanit Rally Team był to drugi etap przygotowań do 70. Rajdu Polski. Sołowow, trzykrotny wicemistrz Europy, pokonał ponad 150 kilometrów na odcinkach zlokalizowanych w okolicach Olsztyna.

-  Od ostatnich zawodów - Rajdu Ypres minęło kilka miesięcy, zatem dość długo nie siedzieliśmy za kierownicą samochodu rajdowego. Poza tym belgijska runda Mistrzostw Europy była rozegrana na nawierzchniach asfaltowych. Na szutrach nigdy razem nie startowaliśmy, dlatego musieliśmy mocno potrenować. Mieliśmy fantastyczne warunki do jazdy: piękną słoneczną pogodę oraz bardzo zróżnicowane trasy, z wieloma szybkimi, technicznymi partiami i efektownymi hopkami. Razem z inżynierami skupiliśmy się głównie nad ustawieniami zawieszenia. Samochód sprawdził się znakomicie. To były dwa dni wytężonej pracy, które dały nam mnóstwo frajdy z jazdy. Jesteśmy bardzo zadowoleni - powiedział Sebastian Rozwadowski.


Gościem Zespołu był Rafał Sonik - utytułowany quadowiec, zdobywca trzeciego miejsca w Rajdzie Dakar (2013 i 2009), zwycięzca Pucharu Świata FIM (2010, 2013), sześciokrotny Mistrz Polski.

Samochód Michała Sołowowa przygotowała Akademia Rajdowa C-Rally: www.c-rally.pl

Sołowow/Rozwadowski

Testy Michała Sołowowa

Sołowow/Rozwadowski