Sołowow wraca na szuter

czw, 29 sierpnia 2013 godz. 21:56:57 skomentuj rajdy

Sołowow/RozwadowskiMichał Sołowow i Sebastian Rozwadowski rozpoczęli pierwszy etap przygotowań do 70. Rajdu Polski. Załoga Synthos Cersanit Rally Team przeprowadziła jednodniowe testy Forda Fiesty RRC na szutrowych trasach na Mazurach. Dla obu zawodników było to nowe doświadczenie - po raz pierwszy razem jeździli po odcinkach szutrowych.

Kielecko-olsztyński duet testował samochód, przygotowany przed Akademię Rajdową C-Rally. Załoga pokonała ponad 200 kilometrów. Kolejne sesja testowa odbędzie się tuż przed startem 70. Rajdu Polski.

- Zarówno ja, jak i Michał mieliśmy prawie roczną przerwę w startach na szutrowych nawierzchniach - powiedział Sebastian Rozwadowski. - Dla nas obu było to nowe doświadczenie, bo nigdy wcześniej razem nie jeździliśmy na takiej nawierzchni. Mieliśmy okazję testować Forda na dwóch odcinkach, które bardzo przypominają próby Rajdu Polski. Pracowaliśmy nad ustawieniem zawieszenia i opon. Tempo mieliśmy bardzo dobre, samochód był doskonale przygotowany. To była jedynie rozgrzewka, bo mamy zaplanowane jeszcze kilka sesji treningowych tuż przed samym rajdem. Mam nadzieję, że przyniosą one pozytywny efekt i w tym roku wspólnie staniemy na podium.

Sołowow/Rozwadowski