Solberg chciał zrezygnować

nie, 17 lutego 2019 godz. 08:51:41 skomentuj rajdy

Petter i Pernilla Solbergowie

Petter i Pernilla Solbergowie zapisali na swoje konto kolejne zwycięstwo w Rally Sweden Historic. Załoga Forda Escorta RS1800 zostawiła za sobą mocniejsze samochody Grupy 4, B i A.

Solbergowie po wygraniu wszystkich oesów finiszowali z przewagą ponad minuty nad Matsem Jonssonem (Mazda 323 GTX)

- Uwielbiam jeździć po tych odcinkach specjalnych tym samochodem - powiedział Petter. - To były urodziny Pernilli, więc mieliśmy co świętować, to był dla niej idealny prezent.

- Ciężko jest pokonać samochody z napędem na cztery koła, więc fajnie tak wygrać - dodał. - Dla mnie to było jednak trudne. Kiedy obudziłem się rano dzień wcześniej, miałem wysoką gorączkę, strasznie się pociłem, kasłałem i kichałem i sądziłem, że nie wystartuję. Jednak wyjeżdżając na oes, kiedy pojawia się adrenalina, nie jest tak źle i można się skupić oraz prowadzić samochód.

Trasa Rally Sweden Historic została skrócona o dwa oesy, w tym słynny Vargasen zawierający Colin’s Crest. Organizatorzy rajdu ze względu na ocieplenie obawiali się zbyt dużego zniszczenia trasy dla stawki WRC.

- Ten rajd jest rundą mistrzostw świata - powiedział Petter. - To one są priorytetem. Oczywiście chcielibyśmy przejechać wszystkie odcinki. W Vargasen była nasza rodzina, przyjaciele i sponsorzy, aby nas oglądać. Przykro mi z ich powodu, że tam się nie pojawiliśmy. Jednak całkowicie rozumiem decyzję organizatora.