Skoda Polska pokazała zespół

pon, 19 marca 2018 godz. 13:07:38 skomentuj rajdy

Skoda Fabia R5

Mikołaj Marczyk, który w tym roku będzie bronił barw Skoda Polska Motorsport, po oficjalnej konferencji prasowej zespołu, podzielił się z Autoklubem swoimi wrażeniami przed rozpoczęciem sezonu RSMP 2018.

Prezentacja zespołu miała miejsce w ośrodku ADAC Fahrsicherheitszentrum Berlin-Brandenburg. To miejsce, które jest rajem dla kierowców o sportowym zacięciu. Ekstremalne nachylenia, ostre podjazdy i nierówności dają możliwość poznania na wylot każdego auta. Przy doświadczeniu instruktorów ŠKODY oraz kierowców ŠKODA Motorsport można poczuć tu prawdziwą adrenalinę, która towarzyszy zawodowcom na prawdziwych, rajdowych oesach. Ośrodek dzięki swojej infrastrukturze pozwala także zapoznawać się z zasadami Safe Drivingu, Defensive Drivingu i Eco Drivingu. To właśnie dlatego Szkoła Auto ŠKODA prowadzi tu część swoich zajęć.

Korzystając z zaproszenia Skoda Polska, podczas dzisiejszej prezentacji nasi dziennikarze mają okazję podszkolić swoje umiejętnosci za kierownicą samochodu zasiadając w najnowszych modelach Skody pod czujnym okiem instruktorów. Na chwilę zastąpili również Szymona Gospodarczyka na prawym fotelu w Fabii R5.

Mikołaj Marczyk rozpoczął rajdową karierę w 2016 roku. Za kierownicą Hondy Civic Type-R wywalczył trzecie miejsce w mistrzostwach Śląska, wygrywając po drodze Rajd Zamkowy. W zeszłym roku w barwach Subaru Poland Rally Team wywalczył tytuł mistrza Polski w klasie Open N, który przypieczętował drugim miejscem w klasyfikacji generalnej Rajdu Śląska.