Skoda gotowa na Korsykę

pon, 26 marca 2018 godz. 11:10:42 skomentuj rajdy

Jan Kopecký/Pavel Dresler

Jan Kopecky od trzech lat pozostaje niepokonany w Czechach. W miniony weekend zdominował Valašská Rally, pierwszą rundę MČR 2018.

Zespół Skoda Motorsport reprezentowali również Ole Christian Veiby i Stig Rune Skjærmoen. Rajd zakończyli na trzecim miejscu.

Dla obydwóch załóg to były również dobre przygotowanie przed Tour de Corse i rywalizacją w kategorii WRC 2.

- To jest świetne rozpoczęcie sezonu 2018. Po wygraniu w Rajdzie Monte-Carlo, w kategorii WRC2, teraz powtórzyłem zeszłoroczne zwycięstwo w Valašska Rally - powiedział Jan Kopecky. - Nie mogę doczekać się mojego kolejnego rajdu na Korsyce, gdzie chcę walczyć o podium.

- Uwielbiam ścigać się w Czechach. Czułem entuzjazm kibiców, szybkie oesy są atrakcyjne i podobało mi się. Teraz jestem perfekcyjnie przygotowany do rajdu na Korsyce, który jest rundą mistrzostw świata - powiedział Veiby.

- Świetne osiągi Jana i O.C. Jan i Pavel byli klasą dla siebie, nikt im nie zagroził - komentował Michal Hrabánek, szef Skoda Motorsport. - O.C i Stig Rune jechali sprytnie i szybko, trzymając się naszych instrukcji i doprowadzili samochód w jednym kawałku do mety. Teraz czekamy na Korsykę, gdzie obydwaj wystartują w WRC 2.