Sirmacis określił budżet

wto, 8 listopada 2016 godz. 10:59:10 skomentuj rajdy
Tagi: Sirmacis

Ralfs Sirmacis | Fot. ERC

Trzecia załoga ERC 2016, Ralfs Sirmacis i Artūrs Šimins wystąpili w programie Overtime TV łotewskiej stacji TV6.

- W tym roku jeździliśmy Skodą, bo gdy rozpoczęliśmy sezon w mistrzostwach Europy, team zakupił już Fabie - powiedział Ralfs Sirmacis. - Były to najnowsze i najlepsze samochody R5. Z pewnością nie najtańsze, ale ogólnie najlepsze. Jeżeli chcesz iść naprzód, wówczas oszczędności w budżecie nie są właściwą rzeczą. Obecnie Skoda dysponuje najszybszym samochodem R5.

22-latka zapytano o źródła finansowania startów. - Wszyscy mają kłopoty, bo większość sponsorów i wspierających pochodzi z kręgu rodziny - odrzekł Ralfs. - Na Łotwie trudno znaleźć budżet na starty w mistrzostwach Europy na najwyższym poziomie.

Sirmacis oszacował swoje przyszłoroczne wymogi budżetowe na 600.000 euro. - Nasz zespół SRT jest największy w krajach bałtyckich. Mamy około 20 mechaników, jak również kilku ludzi, którzy koordynują wyjazdy. Musimy obsłużyć trzy samochody R5, które według planów powinny zaliczyć przyszłoroczne mistrzostwa Europy.

Załoga liczy na sukces w ERC 2017, co umożliwiłoby pójście naprzód. - ERC to ostatni krok przed Rajdowymi Mistrzostwami Świata - powiedział Sirmacis. - Myślę, że następny rok będzie bardzo ważny, bo jeżeli wygramy ERC, wówczas pojawi się znacznie więcej możliwości. Być może dołączymy do fabrycznego zespołu, a to już byłaby duża szansa.

Fot. ERC