Tour de Corse 2018 - Sebastienowie na czele

pią, 6 kwietnia 2018 godz. 10:43:59 skomentuj rajdy

Sebastien Ogier | fot. M-Sport

Sebastien Ogier najlepiej rozpoczął właściwe zmagania z trasami Rajdu Korsyki i zapisał na swoje konto liczący ponad 49 kilometrów oes La Porta - Valle di Rostino. Drugi czas ze stratą 9,7 sekundy zanotował Sebastien Loeb, który debiutuje za kierownicą Citroena C3 WRC na asfalcie. Wszyscy kierowcy WRC zabrali z serwisu po pięć twardych opon.

- Walczyłem. Kilka razy prawie obracałem się, ale pojechałem najlepiej jak potrafię. Nie jestem zadowolony z nawrotów. Zatrzymuję się na nich - mówił Ogier.

- Na trasie było trochę szutru. Starałem się jechać szybciej, ale trudno było ocenić, czy jadę swoim rytmem, czy nie - informował Loeb.

Trzecim czasem popisał się Ott Tanak (+18,1), za którym sklasyfikowano Krisa Meeke'a (+19,1), Thierry'ego Neuville'a (+21,2) oraz Elfyna Evansa (+30,5), którego tym razem pilotuje Phil Mills.

- Na początku jest trochę wody, która schłodziła hamulce i zajęło mi trochę czasu, zanim odzyskałem właściwą temperaturę - relacjonował Tanak.

- Było dobrze. Pojechałem najlepiej jak mogłem. Na wewnętrznych zakrętów jest sporo stojącej wody, która jest wyciągana na drogę. Jestem zadowolony z czasu - podsumował Meeke.

- Pojechałem na maksimum. Jest dobrze. Na początku odcinka nie martwiłem się o hamulce. Przyczepność nie była najlepsza i byłem w każdym miejscu na drodze - informował Neuville.

- Wszystko poszło zgodnie z naszymi planami. Mam dobry rytm. Droga jest wąska i trudna. Pojawiło się sporo błota - mówił Evans.

Siódmy czas uzyskał Dani Sordo (+36,0), a ósmy Andreas Mikkelsen (+39,1), który obracał się na pierwszym zakręcie. Dziesiątkę zamknęli Esapekka Lappi (+43,2) i Jari-Matti Latvala (+46,2). Młodszy z Finów otrzymał wczoraj 550 euro kary za przekroczenie prędkości na dojazdówce.

- Niektóre partie są dość brudne, ale nie było źle - podsumował Sordo.

- Po obrocie na początku odcinka nie mogłem znaleźć rytmu, ale jestem zadowolony z samochodu - komentował Mikkelsen.

- Szczerze mówiąc, jestem zadowolony. Rozpocząłem rajd od swojego rytmu i jestem zrelaksowany. Co mogę zrobić w porównaniu do innych? Jestem zadowolony, że mogę mierzyć się z nimi - mówił Lappi.

- Nie jest dobrze. Nasz samochód jest bardzo dobry, gdy jest sucho, a ja walczę na wodzie. Po przejechaniu przez mokre partie czuję, że ucieka mi tył. Staram się poprawić moją jazdę - tłumaczył Latvala.

- To dobry oes. Moja jazda nie jest najlepsza. Muszę coś z tym zrobić. Trudno uzyskać przyczepność. Zmagam się z podsterownością - informował Bouffier (+50,4).

W WRC2 najszybszy był Jan Kopecky, który o 0,3 sekundy pokonał Yoanna Bonato, który debiutuje w nowym Citroenie C3 R5. Trzeci był Ole Christian Veiby (+18,4). Łukasz Pieniążek stracił 40,5 sekundy i został sklasyfikowany na szóstej lokacie. Z trasy odcinka wypadł Takamoto Katsuta. Na trasie zatrzymał się Nil Solans.

fot. M-Sport