Rzeźnik i Dul na Talveralli

pon, 11 lutego 2013 godz. 07:41:34 skomentuj rajdy

Rzeźnik/Mazur | Fot. Fotodarius.ltDwie polskie załogi przesłały zgłoszenia na  6. Võrumaa Talveralli, pierwszą z sześciu rund mistrzostw Estonii (16 lutego). Maciej Rzeźnik i Przemysław Mazur zapowiedzieli Lancera Evo X R4, Grzegorz Dul i Przemek Zawada - Lancera Evo IX.

Rajd z bazą w 13-tysięcznym Võru, stolicy prowincji o tej samej nazwie, położonej w południowo-wschodniej Estonii, jest zaliczany do Baltic Winter Rally Cup. Na trasie czeka siedem oesów o łącznej długości 94,7 km.

Wirtualna lista liczy 77 załóg. OT Racing wystawia Focusa WRC dla Georga Grossa. Ubiegłoroczny zwycięzca rajdu, mistrz Estonii w generalce i N4, Rainer Aus pozostaje w Lancerze Evo IX. N-kowe Lancery zgłosili Timmu Kōrge i Siim Plangi, drugi i trzeci kierowca poprzednich mistrzostw. Aleksiej Łukjaniuk (Lancer Evo X) zamierza poprawić siódme miejsce w Talveralli 2012. Kierowca z St Petersburga finiszował wówczas tuż przed Maciejem Rzeźnikiem.

Rajdową karierę rozpocznie w Võru Pieter-Jan Michiel Cracco, ubiegłoroczny konkurent Gosi Rdest w Formula BMW Talent Cup. Szkolony przez Urmo Aavę, 17-latek z Brugge utworzy załogę z Freddym Loixem w Peugeocie 206. Cracco posiada estońską licencję i planuje udział w juniorskich mistrzostwach Belgii za kierownicą 208 R2. Tata Philip jeździ w BRC Peugeotem 207 S2000.

Fot. Fotodarius.lt