Tour de Corse 2018 - Rywale obawiają się Loeba

czw, 5 kwietnia 2018 godz. 12:38:06 skomentuj rajdy

Sebastien Loeb | fot. Citroen Racing

Sebastien Ogier przyznał w rozmowie z motorsport.com, że Sebastien Loeb stanowi duże zagrożenie w walce o zwycięstwo na trasach Rajdu Korsyki. Kierowca Citroena zalicza w tym roku ograniczony program startów i występ w domowej rundzie WRC jest jego drugim startem za kierownicą C3 WRC.

- Meksyk nie był zły w jego wykonaniu, a na asfalcie też jest silny. Przejechał kilka asfaltowych imprez, więc będzie miał rytm. Prawdopodobnie będzie bardzo silny na Korsyce. My musimy pokazać, że nasz samochód jest lepszy, ponieważ ubiegłoroczny model C3 był nietykalny na asfalcie - mówił Ogier.

Loeb miał już możliwość sprawdzenia C3 WRC na asfalcie. W zeszłym sezonie testował auto na francuskiej wyspie. W tym roku zaliczył dwudniowe jazdy.

- Musiałem odkryć nowe auto. Większość kierowców mówi, że największe różnice pojawiają się na asfalcie. Sprawdziłem to na szutrze i nie ma powodów, przez które nie mógłbym wystartować na asfalcie. Korsyka będzie nieco trudniejsza, ponieważ muszę poznać nowe odcinki, ale lubię ten rajd. Mam z niego dobre wspomnienia i zawsze byłem konkurencyjny na asfalcie - komentował Loeb.

Formę byłego mistrza świata ocenili także jego zespołowy kolega: Kris Meeke oraz kierowca Hyundaia: Dani Sordo.

- Wiemy, że na Korsyce będzie zagrożeniem, W Meksyku dobrze mu poszło. Spodziewaliśmy się tego, ale gdy jest na asfalcie, to czuje się jakby był w domu - komentował Sordo.

- Myślę, że może być szybszy niż w Meksyku. 60% trasy jest nowe, a to mu pomoże - zakończył Brytyjczyk.