RSMP 2016 bez Rajdu Karkonoskiego

wto, 17 listopada 2015 godz. 19:01:22 skomentuj rajdy

fot. Marcin Kaliszka

Niestety w kalendarzu RSMP 2016 zabraknie Rajdu Karkonoskiego. Decyzją Zarządu Automobilklubu Karkonoskiego, zgłoszenie rajdu do kalendarza nie zostało wysłane.

Informację potwierdził dzisiaj Dyrektor rajdu – Marek Kisiel.

- Tak to prawda nie zgłosiliśmy rajdu do kalendarza 2016 roku – potwierdził Marek Kisiel. - Jest to decyzja Zarządu Automobilklubu Karkonoskiego – po tegorocznej edycji rajdu wystąpił u mnie brak energii by już w listopadzie rozpocząć walkę z materią przy organizacji kolejnego 31 Rajdu Karkonoskiego w mojej głowie padło wiele pytań na które na chłodno odpowiedziałem sobie „koniec, może tylko przerwa, ale teraz dość” spojrzałem na to pod różnymi kontami; życia osobistego, życia zawodowego, własnych środków finansowych poświęconych podczas organizacji (która trwa może nie wszyscy wiedzą ale około 8 miesięcy by zapiąć wszystko organizacyjnie i papierowo, a nagroda jaką dostaje Dyrektor Rajdu za te osiem miesięcy pracy to w naszej sytuacji finansowej jest kwota nieadekwatna nawet do części wydatków - 1 000 zł), olbrzymiego stresu i odpowiedzialności za setki ludzi, których czasem brak odpowiedzialności może doprowadzić do tragedii.

- Rajdy to moja pasja przekazana przez mojego Tatę Józefa – jako Dyrektor kierowałem ośmioma ostatnimi rajdami Karkonoskimi z rożnym skutkiem ale zawsze mimo trudności do przodu. Wcześniej były rajdy Śnieżki w cyklu Pucharu PZM i Pucharu Polski – nazbierało się tego troszkę więc kiedyś musiało nastąpić wypalenie i przede wszystkim brak radości z tego co się robi i to niestety nie tylko u mnie ale i u kilku ważnych osób w klubie, tak więc był to znak, że robiąc coś na siłę możemy zrobić to źle i nie profesjonalnie, a zniszczyć - uważam dobrą reputację rajdu Karkonoskiego takim działaniem było by wielkim błędem - kontynuował.  - Może w sezonie 2017 wrócimy mocniejsi, a może będzie to w końcu impuls dla ludzi, że przy rajdzie nie może pracować kilka osób od rana do wieczora, że więcej ludzi musi brać za to odpowiedzialność by każdy miał po rajdzie uśmiech i zadowolenie z wykonanej pracy, a nie wyczerpanie i brak sił. Liczę, że zawodnicy, kibice i dziennikarze bo zawsze podkreślałem, że dla nich robimy ten rajd wykażą zrozumienie dla naszej decyzji bo jak wiecie mimo wielu trudności zawsze staraliśmy się by rajd był ciekawy, poprawnie zorganizowany i przyjazny.

- Z niecierpliwością czekam co przyniesie sezon 2016 i będę ładował akumulatory może nie przeładuje i uda nam się dodać kolejny numer już 31 do Rajdu Karkonoskiego - podsumował.

fot. Marcin Kaliszka