Rozczarowany Magalhães

czw, 13 września 2018 godz. 09:38:42 skomentuj rajdy

Bruno Magalhaes

Bruno Magalhães nie ukrywa rozczarowania po tym, jak stało się jasne, że nie pojawi się w PZM Rajdzie Polski. Zapowiada jednak kontynuowanie startów w FIA ERC w sezonie 2019.

Magalhães, który od dwóch lat stara się podjąć walkę o mistrzostwo Europy, nie zebrał budżetu na Rajd Polski. Prawdopodobnie nie pojawi się też w Rally Liepāja.

- To duże rozczarowanie, ponieważ chciałem dokończyć sezon i oczywiście walczyć o tytuł - powiedział  Magalhães. - Przez dwa lata szukanie pieniędzy z rajdu na rajd jest trudne. Po czternastu rajdach z rzędu wiedziałem, że pewnego dnia będę bez budżetu i to właśnie jest ten moment

- Skupiam się już na przyszłym roku
– zapewnił. - Zamierzam kontynuować starty w ERC, ponieważ kocham te mistrzostwa. Ostatnie dwa lata były najlepsze w mojej karierze i osiągnąłem bardzo ważne wyniki. Zrobię wszystko w celu kontynuacji tego. Nawet dziś rano wysyłałem oferty do firm.

To oznacza, że Łukjaniuk i Arnautow mogą świętować już w Polsce mistrzowto ERC 2018. Aby tego dokonać, muszą na mazurskich odcinkach specjalnych wywalczyć co najmniej jeden punkt.

fot. FIA ERC