RallyRACC Catalunya - Costa Daurada 2018 - Rovanpera przerwał dominację Kopecky'ego. Udany start Kajetanowicza

nie, 28 października 2018 godz. 13:45:36 skomentuj rajdy

Kalle Rovanpera | fot. Skoda Motorsport

Kalle Rovanpera i Jonne Halttunen przerwali tegoroczną dominację Jana Kopecky'ego i Pavla Dreslera i zapisali na swoje konto zwycięstwo w Rajdzie Katalonii w klasyfikacji WRC 2. Finowie pokonali kolegów ze Skody Motorsport o 8,5 sekundy. Najniższy stopień podium wywalczyli debiutujący w nowym Volkswagenie Polo R5: Petter Solberg i Veronica Engan (+1:36,6).

W swoim czwartym starcie w sezonie z bardzo dobrej strony zaprezentowali się Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, którzy w Fordzie Fiesta R5 ulegli tylko fabrycznym załogom, a do podium stracili 23 sekundy. Polacy pewnie pokonali duet Solans/Marti, którzy po walce o zwycięstwo musiał pogodzić się z przebitą oponą na jednym z odcinków.
Kajetan Kajetanowicz
Drugą piątkę otworzył duet Henning Solberg/Ilka Minor (+4:47,4), którzy o 6,1 sekundy pokonali załogę Loubet/Landais. Punktowaną dziesiątkę zamknęły duety: Andolfi/Scattolin (+12:12,0), Veiby/Skjaermoen (+12:32,9) i Tempestini/Itu (+16:55,3).

Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur, którzy pierwszego dnia musieli skorzystać z systemu Rally2, pokonali asfaltową część Rajdu Katalonii bez większych przygód i zostali sklasyfikowani na szesnastym miejscu w WRC 2.