Rally Liepāja 2017 - Rovanpera na dzień dobry

nie, 8 października 2017 godz. 08:30:58 skomentuj rajdy

Kalle Rovanpera | fot. FIA ERC

Kalle Rovanpera najlepiej rozpoczął niedzielne zmagania z trasami Rajdu Lipawy i popisał się najlepszym czasem na blisko 22-kilometrowym odcinku Castrol Edge Supercar. Nastoletni Fin okazał się o 8,1 sekundy lepszy od Nikołaja Griazina. Trzeci czas uzyskał mistrz Europy: Kajetan Kajetanowicz (+26,3). Do mety nie dotarli Jose Maria Lopez i lider dotychczasowy ERC2: Janis Vorobjovs.

- To dość trudny oes. Spróbowaliśmy czegoś z dyferencjałem i sprawdzamy, jak to działa. Wyczucie było inne, ale czas jest dobry - informował Rovanpera.

- Jazda na tych trasach to dobre doświadczenie. Jestem bardzo zadowolony z mojej jazdy, ale jest naprawdę ciężko - komentował Griazin.

- Nasz plan zakłada zabawę. Nie jest łatwo w tych warunkach. Będziemy atakować, ale nie na 100%. Jest dużo wody i błota - relacjonował Kajetanowicz, mistrz Europy 2017.

Czwartym czasem popisał się Jose Antonio Suarez (+31,2). Hiszpan był szybszy od Łukasza Habaja (+43,9), Reinisa Nitissa (+52,3) i Alberta von Thurna und Taxisa (+1:02,6).

- Jechałem naprawdę spokojnie. Wszystko idzie zgodnie z planem. Wprowadziliśmy wiele zmian w aucie - wyjaśniał Suarez.

- Mocno atakowałem. Jesteśmy drugim autem an trasie. Wszystko jest w porządku. Bawiłem się na ostatniej partii, gdzie są wolne zakręty jak w rallycrossie - komentował Nitiss.

- To było szalone. Jest sporo kałuż i jest bardzo ślisko. Jazda w ten sposób jest śmieszna. Samochód jest dość nerwowy, więc jechałem ostrożnie - mówił von Thurn und Taxis.

W klasyfikacji generalnej Griazin ma za sobą Rovanperę (+10,2), Kajetanowicza (+1:17,5), Suareza (+1:51,6) i Habaja (+1:54,4).

fot. FIA ERC