Rovanpera na drodze Tidemanda

wto, 18 grudnia 2018 godz. 08:44:53 skomentuj rajdy

Pontus Tidemand | fot. Skoda Motorsport

Menedżer Pontusa Tidemanda, Erik Veiby, zdradził, że nie zdecydowano się na przedłużenie umowy ze Skodą ze względu na zbyt duże skupienie uwagi czeskiego producenta na Kalle Rovanperze. Tidemand był związany ze Skodą od kilku lat i wywalczył wraz z nią w 2017 roku mistrzowski tytuł w WRC 2. W minionym sezonie uległ on jedynie Janowi Kopecky'emu.

- Skoda nie potwierdziła, czy Pontus będzie mógł walczyć w przyszłym roku o mistrzostwo. Teraz bardziej myślą o Kalle. To nie jest dobre dla Pontusa, który ciężko pracuje, by startować w WRC. Rajd Szwecji jest priorytetem, ale jest za wcześnie, by cokolwiek powiedzieć. Mamy pewne możliwości - mówił Veiby.

- Nauczyliśmy się, że mistrzostwo WRC 2 nie daje gwarancji startów w najwyższej klasie. Teraz zmieniliśmy strategię. Uważamy, że rozsądniejsza jest ścisła współpraca z producentem, który ma zarówno auto klasy WRC, jak i R5. Sprawdzamy, co Jari Huttunen zrobił jeżdżąc Hyundaiem R5. Samochód wydaje się bardzo konkurencyjny i ciężko pracujemy, by dostać się do nich. Jednak nie podjęto jeszcze żadnych decyzji - dodał.

fot. Skoda Motorsport