Ringer pilotem Pastrany

sob, 16 lutego 2008 godz. 10:25:24 skomentuj rajdy

Fot. Travis Pastrana RallyByły pilot Colina McRae, 51-letni Szkot Derek Ringer poprowadzi Travisa Pastranę w Rally America Championship i PCWRC. Załoga w nowym składzie debiutuje za tydzień w Rally in the 100 Acre Wood. Dotychczasowy pilot Pastrany, Björn Christian Edström przerwał rajdową karierę z powodów osobistych. Szwed z Gävle, Edström jeździł z Travisem od 2004 roku.

Pastrana ma zaliczyć w tym roku trzy rundy PCWRC. W pozostałych trzech nominowanych rajdach Subaru Rally Team USA wystawi Imprezę dla Kena Blocka.

Na liście zgłoszeń 100 Acre Wood Rally nie brakuje polonijnych załóg. W National Rally startują Piotr Wiktorczyk (Open), Robert Borowicz i Jarosław Sożański (PGT). W regionalnej klasyfikacji powalczą Arkadiusz Gruszka, Kazimierz Pudełek (Open), Jurek Cienkosz, Adam Markut (PGT) i Roman Pakos (G2). Po pierwszej rundzie Piotr Wiktorczyk zajmuje 8 miejsce w punktacji Rally America Championship.

Dwudniowy rajd z bazą w Salem, oesami u stóp Ozark Mountains w Missouri, rozpoczyna się w piątek o 14.30. Meta w sobotę od 19.45.

Fot. Travis Pastrana Rally