Rallyday z Latvalą

śro, 9 sierpnia 2017 godz. 10:45:45 skomentuj rajdy
Tagi: Rallyday, Latvala

Jari-Matti Latvala | Fot. Toyota Gazoo Racing WRC

Jari-Matti Latvala przyjął zaproszenie organizatorów Rallyday i po siedmiu latach ponownie weźmie udział w imprezie na Castle Combe Circuit w Wiltshire (23 września), zapowiadanej jako największy brytyjski rally show.

- Naprawdę się cieszę, że wrócę na Rallyday - powiedział Jari-Matti. - Ostatnio byłem tam już dawno temu. Jeździłem Fordem w 2010 i miałem wspaniały dzień, wiele frajdy. Kiedy mnie poproszono wiedziałem, że wrzesień nie jest zbyt zajętym miesiącem w WRC. Rallyday to fajna impreza, więc przyjąłem zaproszenie. Uwielbiam takie pokazy, widok wielu historycznych rajdowych samochodów. W Zjednoczonym Królestwie jest bardzo dużo takich pojazdów. Mamy ich też trochę w Finlandii, ale głównie stoją w muzeach.

Najlepsze w Rallyday jest to, że przyjeżdżasz i widzisz te niesamowite supersamochody grupy B, niesamowite maszyny grupy A ze wspaniałych rajdowych czasów - i możesz się im przyjrzeć również w akcji. Podczas Rallyday jeżdżą naprawdę szybko. Słyszysz je, widzisz jak strzelają ogniem z wydechu. Po to tam przyjadę, żeby zobaczyć i usłyszeć te samochody. Tak rodzi się rajdowa pasja.

Kibice na Rallyday posiadają dużą wiedzę. W Zjednoczonym Królestwie wiedzą, o co chodzi w rajdach i ten dzień da kibicom szansę podziwiania najlepszych samochodów, bliższego kontaktu z kierowcami. Czekam na to spotkanie. To będzie wspaniały dzień!

Fot. Toyota Gazoo Racing WRC