Rally Estonia z Tanakiem

śro, 30 maja 2018 godz. 08:10:28 skomentuj rajdy

Ott Tänak-Martin Järveoja

Tegoroczny Shell Helix Rally Estonia, który odbędzie się w dniach 13-15 lipca, zapowiada się niezwykle ciekawie. Hyundai Motorsport i Citroën Total Abu Dhabi World Rally Team już wcześniej ogłosiły, że wystawią załogi Hayden Paddon-Sebastian Marshall oraz Craig Breen-Scott Martin.

Najnowszym dodatkiem do listy zgłoszeń są reprezentanci Toyota Gazoo Racing World Rally Team - Ott Tänak-Martin Järveoja. Po raz pierwszy najnowszy Yaris WRC pojawi się w rajdzie poza mistrzostwami świata.

- Jazda po drogach w Estonii to zawsze była przyjemność – powiedział Ott Tanak. - Cieszę się, że będziemy uczestniczyli z naszym zespołem i Toyotą Yaris WRC w Rally Estonia. To świetna okazja, aby przyprowadzić WRC na nasze domowe trasy i wygląda na to, że lista zgłoszeń będzie naprawdę mocna. Dla zespołu to dobra opcja na pozyskanie danych i doświadczeń w prawdziwej rywalizacji. Naszym największym celem na Rajd Estonii jest odzyskanie wyczucia szybkiej jazdy po imprezach w górach. Z pewnością chcemy ukończyć rajd na podium i zaoferować naszym kibicom prawdziwe rajdowe doświadczenie.

fot. Janus Ree