Rajdowy debiut Van Beverena

pon, 12 lutego 2018 godz. 19:28:22 skomentuj rajdy
Tagi: Van Beveren

Adrien Van Beveren | Fot. Yamaha

Dwukrotnie oglądany w zerówce (Lys Historique 2014, Touquet 2017), Adrien Van Beveren zaliczy debiut w rajdach samochodowych podczas 58. Rallye Le Touquet - Pas de Calais, pierwszej rundy asfaltowych mistrzostw Francji (15-17 marca). 27-latek z Hazebrouck poprowadzi Citroëna DS3 R5, podstawionego przez PH Sport.

Fabryczny motocyklista Yamahy w rajdach terenowych, Van Beveren zajął szóste (2016), a następnie czwarte miejsce w Dakarze. W tegorocznej edycji wygrał etap i prowadził do wypadku trzy kilometry przed metą odcinka na szlaku do Belén. Francuz złamał obojczyk, doznał urazu klatki piersiowej i kręgosłupa w odcinku grzbietowym.

- Wrócę dwa miesiące po wypadku - powiedział Adrien Van Beveren. - Nie mówię, że będę w wielkiej formie, ale na kilkanaście odcinków specjalnych powinno to wystarczyć. Organizator rajdu jest moim przyjacielem i ostatnio pozwolił mi jechać zerówką. Moim priorytetem pozostaje wygranie Dakaru na motocyklu. Od dziecka kocham samochody, jednak motocykl jest dla mnie bardziej atrakcyjny. Jazda powoduje niesamowite wrażenia. To coś wspaniałego! Dla mnie to najpiękniejszy sport na świecie. Jest wyjątkowo ekscytujący. Mam 27 lat i daję sobie jeszcze parę sezonów, nim przesiądę się do samochodu.

Fot. Yamaha