Rajdowy debiut Räikkönena

czw, 8 stycznia 2009 godz. 09:13:31 skomentuj rajdy

Fot. FerrariMistrzowie świata F1 Mika Häkkinen i Kimi Räikkönen oraz rajdowy wicemistrz Europy Michał Sołowow widnieją już na wirtualnej liście zgłoszeń Arctic Lapland Rally, inauguracji mistrzostw Finlandii (23-24 stycznia).

Kimi tworzący załogę z Kajem Lindströmem, byłym pilotem Tommiego Mäkinena, zaliczy rajdowy debiut w Punto S2000. Mika Häkkinen podał w zgłoszeniu Lancera Evo IX. Pojedzie z 59-letnim Ilkką Kivimäkim, zwycięzcą 19 rund mistrzostw świata w załodze z Markku Alenem.

Oprócz Peugeota Michała Sołowowa i Maćka Barana oraz Punto Räikkönena, na listę trafiła również 207-ka Jukki Hiltunena, 37-latka z Espoo jeżdżącego dotąd Focusem WRC.

Kai Eklund i Riku Tahko zgłosili Lancery Evo X. Juha Salo zostaje w Dziewiątce Ralliartu. Kosti Katajamäki będzie nadal korzystał z Lancera PrintSport Racing. Kristian Sohlberg poprowadzi w mistrzostwach Finlandii Imprezę N14 z Tommi Mäkinen Racing, reprezentując Subaru Dealer Team Finland. Jussi Välimäki, który przedłużył sponsorską umowę z STC-Meat, przenosi się do grupy N. Do Rovaniemi przywozi Dziewiątkę i nowego pilota, Marko Sallinena, jeżdżącego z Juho Hänninenem.

Zespół Markko Märtina, Subaru Autospiritist zapowiedział Imprezę dla Georga Grossa. Imprezą startuje również Węgier Tamas Tagai. Grek Ioannis Papadimitriou i Nowozelandczyk Brian Green wystawiają Lancery Evo IX w rajdzie na kręgu polarnym.