Acropolis Rally 2018 - Protasov uszkodził chłodnicę

sob, 2 czerwca 2018 godz. 15:18:15 skomentuj rajdy

Jurij Protasov | fot. FIA ERC

Jurij Protasov, który po pierwszej sobotniej pętli Rajdu Akropolu znajdował się na czternastym miejscu w klasyfikacji generalnej, nie wystartował do szóstego odcinka rywalizacji. Ukrainiec na dojazdówce uszkodził chłodnicę w swojej Skodzie.

Drugi przejazd ponad 14-kilometrowego odcinka EKO New Amfissa najszybciej pokonał Eyvind Brynildsen, który o 4,6 sekundy pokonał Alexandrosa Tsouloftasa. Kolejne trzy pozycje wywalczyli polscy kierowcy: Łukasz Habaj (+5,0), Grzegorz Grzyb (+6,4) i Hubert Ptaszek (+7,2). Szósty był Norbert Herczig (+7,5), a siódmy Bruno Magalhaes (+7,6).

- Staramy się odzyskać czas. Nie mamy wyboru. Teraz oszczędzałem opony - relacjonował Brynildsen.

- Dobrze bawiłem i chcę utrzymać to na kolejny oes - komentował Tsouloftas.

- Nie miałem problemów. Uderzyliśmy w kilka kamieni, ale wydaje mi się, że jest dobrze. Starłem się utrzymać czystą linię - donosił Habaj.

- Samochód działa dobrze. Wszystko jest perfekcyjnie. Droga jest dużo lepsza. Mogliśmy mocniej atakować. Rano mieliśmy problemy z systemem pop-off i dyferencjałem, ale teraz jest w porządku - mówił Grzyb.

- Wszystko było dobrze, ale na pierwszym zakręcie uderzyłem w kamień i myślałem, że mam kapcia. Na szczęście jest w porządku - komentował Ptaszek.

- Myślałem, że oes będzie bardziej czysty, ale nie był. Samochód mocno ślizgał się i nie mogliśmy utrzymać się na linii - tłumaczył Herczig.

- Było w porządku. Muszę zarządzać autem i oponami. Nie atakuję mocno. Na serwisie podnieśliśmy samochód, by unikać kamieni i głazów - tłumaczył Magalhaes.

Oes został przerwany, a następnie odwołany po kraksie załogi von Thurn und Taxis/Christian. Rozbity samochód zablokował trasę odcinka. Załogi, które nie pokonały go w sportowym tempie będą miały nadane czasy.

Po sześciu odcinkach Magalhaes ma 52,5 sekundy przewagi nad Grzybem. Trzeci jest Herczig (+58,4), czwarty Ptaszek (+1:03,9), a piąty Tsouloftas (+1:33,2). W klasyfikacji etapu Magalhaes ma za sobą Habaja (+34,7), Grzyba (+41,7) i Ptaszka (+47,2).

fot. FIA ERC