Program Suninena potwierdzony

pią, 12 stycznia 2018 godz. 15:04:19 skomentuj rajdy

Teemu Suninen

M-Sport Ford World Rally Team potwierdził wcześniejsze informacje, że Teemu Suninen i Mikko Markkula otrzymają Forda Fiestę WRC w specyfikacji 2018 na osiem rund FIA World Rally Championship.

Obok Sebastiena Ogiera i Elfyna Evansa, Suninen wejdzie w skład fabrycznego zespołu podczas Rally Sweden, Rally Mexico, Rally de Portugal, Rally Italia Sardegna, Rally Finland, Rally of Turkey, Wales Rally GB i Rally de España. W Monte-Carlo i Niemczech będzie rywalizował za kierownicą Fiesty R5.

- To będzie dla nas fajny sezon i jestem bardzo zadowolony z programu na 2018 rok - powiedział Suninen. - Najważniejsze będzie oczywiście osiem rajdów za kierownicą Forda Fiesty WRC w ramach M-Sport Ford World Rally Team. Myślę, że mamy dobrą szansę na udowodnienie naszego potencjału.

- Plan zakłada spokojne podejście do rajdów. Nie ma sytuacji teraz albo nigdy oraz potrzeby koncentrowania się na pozycji w klasyfikacji kierowców. Będziemy podchodzili do tego z rajdu na rajd, jak najlepiej wykorzystując każdą imprezę.