Program dla Lefebvre'a

śro, 10 grudnia 2014 godz. 18:02:06 skomentuj rajdy
Tagi: Lefebvre

Stéphane Lefebvre | Fot. ERCTegoroczny mistrz Junior WRC, WRC 3 i ERC Juniors, Stéphane Lefebvre ma zapewniony start w 10 rundach WRC, co najmniej w dwóch w DS 3 WRC. W nagrodę za tytuł w Junior WRC, 22-latek z Nœux-les-Mines otrzyma DS 3 R5 na sześć rajdów rangi mistrzostw świata i dodatkowo zaliczy cztery rundy, dwie w samochodzie WRC.

Program Lefebvre'a obejmuje Monte Carlo, Szwecję, Portugalię, Sardynię, Polskę, Finlandię, Niemcy, Francję, Katalonię i Walię.

- Od momentu założenia, nasz team poszukuje młodych, utalentowanych kierowców do czołówki tego sportu - powiedział Yves Matton, szef Citroën Racing. - Sébastien Loeb jest tu najsłynniejszym, ale niejedynym przykładem. Stéphane Lefebvre zaliczył wspaniały sezon 2014 w DS 3 R3. Ma dla nas sens, żeby wspierać jego progresję w DS 3 R5. Stéphane nadal musi się uczyć, ale zrobimy wszystko, żeby doprowadzić go do elity. Stéphane zaliczy co najmniej dwa rajdy w DS 3 WRC. Ten program, nasze zaangazowanie w FIA Junior WRC i Citroën Racing Trophy, serię prowadzoną w różnych krajach pokazuje, że nasza marka udziela się w sporcie na wszystkich poziomach. 

Fot. ERC