Rallye Automobile de Monte-Carlo 2018 - Problemy z alternatorem

pią, 26 stycznia 2018 godz. 10:39:41 skomentuj rajdy

Andreas Mikkelsen | fot. Hyundai Motorsport

Andreas Mikkelsen, który po trzech odcinkach specjalnych zajmował trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Monte Carlo, straci swoją lokatę przez awarię Hyundaia i20 Coupe WRC. Norweg na dojazdówce do czwartego odcinka zatrzymał się i próbował naprawić uszkodzony alternator. Niestety próba uzdrowienia samochodu nie powiodła się i Mikkelsen wraca do serwisu.

Ponad 30-kilometrowy oes Roussieux - Eygalayes, na którym padał delikatny deszcz, najszybciej przejechał Sebastien Ogier. Mistrz świata o 1,9 sekundy pokonał Thierry'ego Neuville'a i o cztery sekundy Otta Tanaka. Czwarty czas zanotował Dani Sordo (+8,5), a piąty Elfyn Evans (+12,4).

- Wydaje mi się, że pomyliłem się w doborze opon. Spodziewałem się, że będzie bardziej mokro. Było tylko wilgotno i to uratowało supermiękkie ogumienie. Mam dobrą przewagę, ale na jednym odcinku można dużo stracić, więc nawet ta różnica nie jest tak duża - mówił Ogier.

- Odcinek był w porządku, ale nie wiem, jaki jest najlepszy dobór opon. Pod koniec odcinka moje zaczęły się przegrzewać. Ciężko było znaleźć rytm - komentował Neuville.

- Było w porządku, ale popełniliśmy błąd na serwisie. Przez nieporozumienie mieliśmy złe opony na poprzednim odcinku i teraz musiałem założyć dwie twardsze z przodu - tłumaczył Sordo.
Andreas Mikkelsen | fot. WRC
Drugą piątkę na odcinku utworzyli Esapekka Lappi (+12,9), Jari-Matti Latvala (+13,7), Kris Meeke (+19,7), Bryan Bouffier (+34,7) oraz zmagający się z hamulcami swojego C3 WRC Craig Breen (+47,1). Odcinka nie ukończył Temu Suninen. Trzeci kierowca WRC2 wypadł z trasy.

- Jechałem bezpiecznie, ale to szaleństwo ze względu na brud. Kierowcy z przodu tną jak diabli - mówił Lappi.

- W porządku. Było bardziej przyczepnie - informował Bouffier.

- Wciąż nie mam hamulców. Tył w ogóle nie działa - tłumaczył Breen.

Po czterech odcinkach specjalnych Sebastien Ogier ma za swoimi plecami Daniego Sordo (+38,5), Otta Tanaka (+42,5), Esapekkę Lappiego (+1:02,8) oraz Jari-Matti Latvalę (+1:16,2).

W WRC2 oes na swoje konto zapisał Jan Kopecky, który został nowym liderem rywalizacji. Eric Camilli traci do Czecha 1,2 sekundy. Na trzecie miejsce awansował Guillaume de Mevius (+4:55,3).

fot. Hyundai Motorsport/WRC