Rallye Deutschland 2017 - Problemy Toyoty

sob, 19 sierpnia 2017 godz. 16:35:04 skomentuj rajdy

fot. TGRWRT

Drugi przejazd odcinka Panzerplatte okazał się pechowy dla wszystkich kierowców Toyoty. Jari-Matti Latvala i Esapekka Lappi złapali kapcia, co przerodziło się na straty ponad dwóch minut, a Juho Hanninen uszkodził amortyzator w swoim Yarisie WRC. Awaria dopadła także Krisa Meeke'a, który nie dotarł do mety odcinka.

Najszybszy był Dani Sordo, który o 1,8 sekundy wyprzedził Andreasa Mikkelsena. Trzeci czas zanotował Ott Tanak (+3,3), a czwarty był Sebastien Ogier (+5,0). Piątkę skompletował Craig Breen (+8,8).

- Było dobrze. Bawię się. Szkoda błędu z pierwszego dnia, ale teraz pracujemy nad rzeczami takimi jak dyferencjały. Samochód jest dobry - mówił Sordo.

- Wreszcie opanowałem ten oes. To był czysty przejazd. Udało się zrównoważyć atak i oszczędzanie opon - podsumował Mikkelsen.

- Jestem zadowolony. To był czysty przejazd. Zachowałem ostrożność w brudnych miejscach i byłem szybszy na suchym - informował Tanak.

- Było w porządku. Dla mnie to był czysty przejazd. Może mogłem mocniej atakować - komentował Ogier.

Drugą piątkę otworzył Hayden Paddon (+15,6). Siódmy czas uzyskał Juho Hanninen (+19,4), a ósmy był Elfyn Evans (+23,3).

- Jazda sprawia przyjemność. 90-100 procent odcinka jest sucha. Najprawdopodobniej to najlepsze warunki, jakie zastaliśmy w tym roku - komenotwał Paddon.

- Wydaje mi się, że uszkodziłem amortyzator i straciłem sporo czasu - mówił Hanninen.

- Ogólnie rzecz biorąc, było nieźle. Czułem się dobrze. Za szeroko pojechałem na jednym skrzyżowaniu, ale nie starciem za dużo - komentował Evans.

- Było bardzo dobrze. Niektóre partie są bardzo niebezpieczne. Dla mnie było fantastycznie - mówił Kremer (+1:25,2).

- Złapałem kapcia na 30 kilometrze. Może to był mały kamień. To był wolny kapeć - informował Latvala (+2:00,8).

W klasyfikacji generalnej czołowa ósemka nie uległa zmianie. Tanak ma za sobą Mikkelsena (+25,2), Ogiera (+32,9), Hanninena (+1:35,5), Evansa (+1:41,1), Breena (+2:11,2), Latvalę (+4:09,9) oraz Paddona (+4:32,5).

W WRC2 nowym liderem został Eric Camilli, który ma ponad minutę przewagi nad Pontusem Tidemandem. 2,4 sekundy do zespołowego kolegi traci Jan Kopecky, który złapał kapcia.

fot. TGRWRT