Tour de Corse 2017 - Problemy Ogiera

nie, 9 kwietnia 2017 godz. 09:40:06 skomentuj rajdy

Sebastien Ogier | fot. twitter.com/SebOgier

Sebastien Ogier, który już wczoraj zmagał się ze swoją Fiestą WRC, nie najlepiej rozpoczął niedzielną rywalizację na trasach Rajdu Korsyki i stracił drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Francuz na mecie nie chciał rozmawiać o swoim czasie.

Blisko 54-kilometrowy oes Poggio di Nazza na swoje konto zapisał Thierry Neuville, który o 0,1 sekundy pokonał Daniego Sordo. Trzeci był Craig Breen (+1,8), a czwarty Jari-Matti Latvala (+6,6). Sebastien Ogier stracił 21,4 sekundy.

- Nie atakowałem za mocno. Staram się być skuteczny. Teraz jesteśmy w dobrej pozycji - informował Neuville.

- Wyczucie w samochodzie jest takie samo jak wczoraj. Nie wiem, czy czas będzie dobry. To trochę jak loteria. Rajd jeszcze nie skończył się - podsumował Sordo.

- Pierwsza połowa była dobra, ale później walczyłem. Kilka razy mocno uderzyłem przodem i myślałem, że mam kapcia - informował Breen.

- Jestem bardzo rozczarowany, ponieważ myślałem, że pojechałem dobrze. Nie rozumiem, dlaczego czas nie jest najlepszy - komentował Latvala.

- To bardzo dobry odcinek, ale nie mogę znaleźć balansu samochodu - tłumaczył Tanak (+7,6).

- Trudno o radość, gdy nie jesteś konkurencyjny. Szczerze mówiąc myślę już o kolejnym rajdzie - mówił Paddon (+9,2).

W klasyfikacji generalnej Neuville wyprzedza Sordo (+57,8), Ogiera (+1:0,3), Breena (+1:14,0) i Latvalę (+1:16,0). W WRC2 Mikkelsen wyprzedza Suninena (+1:02,6) i Rossela (+4:34,3).

- Jadę bardzo bezpiecznie i staram się utrzymać przewagę. Jestem skoncentrowany - informował Mikkelsen.

Łukasz Pieniążek na odcinku stracił blisko dwie i pół minuty do najszybszego w WRC2, Erica Camilliego. W WRC3 liderem pozostał Raphael Astier. w JWRC na czele znajduje się Nil Solans.

news aktualizowany...

fot. twitter.com/SebOgier